Майстер-клас для студентів-біологів

23 квітня студенти-біологи І курсу разом із кураторкою викладачкою кафедри анатомії, фізіології та валеології Оксаною Лупак взяли участь у майстер-класі «Розпис писанки». Захід відбувся онлайн із використанням платформи Zoom. Майстер-клас провів викладач відділу образотворчого мистецтва Стебницької ДМШ Володимир Маник.

Учасники мали змогу ознайомитися із техніками писанкарства, символікою кольорів та орнаментів у писанці, а також особливостями її виготовлення у різних етнокультурних регіонах України. Майстер продемонстрував процес розпису писанки, виконаний за допомогою воскової техніки з використанням писачка; зробив акцент на труднощах, з якими найчастіше зустрічаються початківці та надав рекомендації, як їх уникнути. Учасники майстер-класу оволоділи навичками нанесення деяких елементів оберегової символіки, проте кожен вибрав для своєї писанки той орнамент, який найбільше йому припав до душі. Під час роботи панувала особлива атмосфера – було відчуття піднесення і спокою водночас. Усі були натхненні магією «народження» писанки – феноменального артефакту української культури.

Організатор заходу – кураторка академічних груп БХ-11Б та Б-12Б Оксана Лупак. Мета його проведення: формування естетичної культури та популяризація писанкарства, як одного із елементів великодньої обрядовості, серед студентської молоді.

Організатор та учасники висловлюють подяку викладачеві Володимиру Манику за проведений цікавий майстер-клас, завдяки якому кожен виготовив власну писанку до Великодня.

Вам буде цікаво