ЛЮДИНА СЛОВА І ДІЛА. До 70-річчя професора Миколи Лук’янченка

У двері нашого колеги і керівника доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника фізичної культури і спорту Миколи Лук’янченка, постукала славна дата – 70-річчя від дня народження.

Пам’ятаючи стару, як світ, істину про те, що значимість, сила і велич людини не в тім, що вона має, а в тім, ким вона є, хочеться, складаючи сьогодні щирі слова привітання з нагоди поважного ювілею, сказати власне ким є Микола Іванович для нас, колег, для університету.

Освіту Микола Іванович здобув у Львівському інституті фізичної культури, після закінчення якого тривалий час працював учителем фізичної культури. Тут, дбаючи про фізичний гарт учнівської молоді, розробив і апробував свою методологію і методику фізичної підготовки, не полишаючи, однак, думки, узагальнити і оприлюднити її, зробити надбанням широкої педагогічної громадськості, поділитися з колегами досвідом. Тому й друкував наукові статті, виступав на конференціях. Цю роботу продовжив на посаді викладача кафедри фізичного виховання нашого університету, а згодом декана створеного з його ініціативи факультету фізичного виховання, директора інституту… Цей доробок, перевірений часом і практикою, ліг в основу кандидатської дисертації, а згодом розвинений, поглиблений у докторській.

Якщо б треба було охарактеризувати Миколу Івановича Лук’янченка у трьох словах, то можна сказати: людина слова і діла. Він уміло скеровує колектив на виконання завдань, що ставить перед освітянською галуззю держава, не лише оперативно відгукується на потреби часу, запроваджуючи нові спеціальності і спеціалізації, готуючи високо кваліфікованих фахівців, а й дбає про виховання юнаків і дівчат справжніми патріотами Української держави, примноження славних університетських традицій.

Ми, колеги, поважаємо Миколу Івановича як людину, наділену невтомною вдачею, величезною працездатністю, завзятого ініціатора багатьох справ, послідовного і розважливого громадянина з європейсько-шляхетною поставою, людину щирої і широкої вдачі.

Свій день народження, глибоко шановний Миколо Івановичу, Ви святкуєте у колі друзів, однодумців, рідних і близьких. Будуть серед гостей і вдячні учні, адже Ви, відомий вчений у галузі фізичного виховання та спорту, благословили на науковий пошук чимало молодих вчених, а також відомі спортсмени – чемпіони і рекордсмени європейських та світових змагань, виплекані у стінах нашого факультету.

Миру, сили, віри і впевненості Вам! Нехай усі Ваші дні будуть радісними і плідними на хороші справи, наукові і професійні здобутки.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, радості, щастя, задоволення від життя, нехай зозуля накує Вам ще не одну копу літ.

З повагою – колектив факультету здоров’я людини і природничих наук

Вам буде цікаво