«Live Show» із Фредеріком Дешампом щодо проведення «Trophée Mondial De L’accordéon – 2021» у Дрогобичі – Трускавці – Львові

5 грудня 2020 року (о 19.30 год) у Трускавці відбулося «Live Show» із президентом Всесвітньої Конфедерації акордеоністів Фредеріком Дешампом (Франція) у рамках XIII Відкритого конкурсу баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття», котрий відбувся в університеті 4 – 6 грудня в онлайн-режимі.

Подія знаменувалася подвійним виходом у прямий ефір: із центру Трускавця та кабінету мера Андрія Кульчинського.

Гостями шоу були: ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професор Надія Скотна, завідувач кафедри народних музичних інструментів та вокалу Андрій Душний, директор Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського Юрій Чумак, декан Теоретико-композиторського, диригентського та вокального факультету Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Ярослав Олексів, заслужений артист України, соліст Квартету баяністів імені Миколи Різоля Національної філармонії України Ігор Саєнко, мер міста Трускавець Андрій Кульчинський.

Розмова велася про проведення «Trophée Mondial De L’accordéon – 2021», де організатором Всесвітнього конкурсу виступає університет, а приймаючою стороною – місто Трускавець. До творчого тандему буде залучено Національне радіо та телебачення (представник – Олександр Пірієв), низку навчальних інституцій та концертних організацій області, меценатів.

Прослуховування учасників відбуватимуться в Трускавці та Дрогобичі, а парад Володарів Трофею планується у Національній філармонії Львова. Проживання учасників і журі (а це представники понад 40 країн та 4 континентів, близько 50 делегатів у журі) планується у санаторії «Карпати» та готелі «Трускавець 365».

Учасники дискусії звернули увагу на новинки, які будуть вперше реалізовані на 71 «Трофеї світу» саме в Україні. Висловлювалися пропозиції щодо концертів та презентації української баянно-акордеонної школи і Франкового університету як осередку баянно-акордеонної культури та мистецтва зі світовим визнанням.

Андрій ДУШНИЙ,

завідувач кафедри народних музичних інструментів та вокалу

«Live Show» можна переглянути за таким посиланням: