Лекція професора Національного університету фізичного виховання і спорту України Юрія Шкребтія

19 квітня 2023 року в межах проєкту «Запрошені професори» з ініціативи доцентки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Тетяни Надім’янової відбулася зустріч із доктором наук з фізичного виховання та спорту, академіком Української академії наук, професором кафедри водних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ) Юрієм Шкребтієм.

Професор Юрій Шкребтій – відомий науковець у галузі фізичної культури та спорту не лише в Україні, але й за її межами. Багато років він веде плідну педагогічну діяльність. Серед студентів, які навчались і навчаються у Юрія Матвійовича, є відомі спортсмени зі світовим ім’ям: чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова, багаторазова переможниця Кубку світу з плавання Дарина Зевіна, чемпіон світу з академічного веслування Іван Довгодько та багато інших.

Для студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», які навчаються у Дрогобицькому університеті на факультеті здоров’я та природничих наук, Юрій Матвійович провів лекцію на тему «Підготовка тренерських кадрів в Україні». Під час лекції піднімались актуальні питання, пов’язані із суттєвою роллю спорту в побудові й збереженні фізичних можливостей людини, підготовці до трудової та військової діяльності, організації відпочинку і зміцненні здоров’я нації. Змістовно була представлена структура педагогічної діяльності та особистості тренера, його функції, завдання, вимоги. Інтерес у студентів викликала робота лабораторії функціональної діагностики НДІ, що існує при університеті.

Насамкінець професор Юрій Шкребтій відповів на запитання студентів, які їх хвилювали: «Які типи спортивних шкіл існують в Україні? З чим пов’язане скорочення мережі спортивних шкіл державного підпорядкування? За яких умов відбувається присвоєння кваліфікаційної категорії тренера-викладача? Чи впливає спорт на політику?»

Вам буде цікаво