Лауреатський дебют студента інституту музичного мистецтва

6 – 9 квітня 2021 року в м. Равенна (Італія) відбувся Міжнародний конкурс “RACCONTO DI PRIMAVERA – 2021”, в якому отримав перемогу і Диплом лауреата І ступеня студент інституту музичного мистецтва Нікіта Коцуров (клас фортепіано доцентки Уляни Молчко).

Цей мистецький захід проходить за підтримки Міністерства культури і фестивального порталу Gold Europe Festivals. Складні карантинні умови, спричинені пандемією, перевели світові та вітчизняні конкурсні заходи в режим онлайн, що спонукало молодих музикантів представляти свої професійні вміння дистанційно. Незважаючи на це, у цьогорічних змаганнях “RACCONTO DI PRIMAVERA – 2021” взяло участь 1600 учасників із 26 країн світу.

Досить високий рівень майстерності конкурсантів змусив журі ухвалювати складні рішення щодо переможців. Упродовж 18 днів прослуховування численних конкурсних програм були відібрані найкращі з найкращих, серед яких лауреатом І премії у IV віковій групі в номінації “Інструментальне мистецтво” став представник Дрогобицького університету Нікіта Коцуров.

Це перший виступ молодого піаніста на міжнародному мистецькому заході. Здобувши музичну освіту в Стрийській дитячій музичній школі ім. О. Нижанківського, в класі викладачки-методистки Оксани Лазорищак, спудей обирає Франковий університет для подальшого професійного вдосконалення. Навчаючись піаністичної майстерності у доцентки Уляни Молчко, Нікіта Коцуров швидко опанував професійний технічний рівень та виконавське мистецтво, що дало можливість гідно представити галицьку фортепіанну школу на конкурсі “RACCONTO DI PRIMAVERA – 2021” в Італії.

Нехай цей блискучий перший крок стане для Нікіти Коцурова початком нових перемог, а його наставниці доцентці Уляні Молчко бажаємо великих педагогічних досягнень.

Яна ЛЕВКО,

здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти інституту музичного мистецтва