Видатний польський поет Яцек Подсядло допомагає нашому університетові

Культовий польський поет Яцек Подсядло, постійний учасник Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі та великий приятель Дрогобича, вже вдруге зібрав та самостійно привіз до Дрогобича гуманітарну допомогу для вимушено переміщених осіб, які мешкають в університетському гуртожитку № 5 та якими інтенсивно опікується наш університет. Це зворушлива індивідуальна ініціатива, яка має особливе значення, адже суттєво відрізняється від колективних чинностей тієї чи іншої закордонної фірми чи інституції, які постійно надсилають гуманітарну допомогу для України, для нашого міста, для нашого університету. Це особистий чин та особиста місія поета, котрий просто не може нічого не робити, коли в Україні така страшна біда, тож присвячує свій час на пошук джерел та можливостей організування гуманітарної допомоги для Дрогобицького університету. Зізнається, що в його серці так багато України, що він не може сидіти, склавши руки.

Минулого разу, 25 березня 2022, Яцек Подсядло привіз до гуртожитку № 5 об’ємну гуманітарну допомогу для українських дітей, котрі змушені були втікати від війни, історії яких часто є розпачливими. Це було спортивне спорядження та інвентар, ігри, іграшки, канцелярські товари для дитячої творчості тощо. Цього разу допомога прибула у Великодню п’ятницю, 22 квітня, й складалася з різноманітних харчових продуктів та смаколиків – великодній дарунок від польського поета для тих, хто найбільше потребує. Яцекові Подсядло товаришувала Валентина Фольц – випускниця польської філології нашого філологічного факультету, котра навчається у маґістратурі Люблінського католицького університету, а зараз бере активну участь у волонтаріаті на підтримку українських біженців, що знайшли прихисток у Любліні. Слова щирої подяки за координування гуманітарної допомоги, що її організовує польський поет, адресуємо невтомній та креативній Тамарі Козій.

У межах ініціювання та організування гуманітарної допомоги для нашого університету Яцек Подсядло налагодив у своєму рідному місті Ополє співпрацю з Конрадом Кручковським – віцепрезидентом Асоціації «Весна». Це польська благодійна організація, заснована 2001 року у Кракові, яка ініціювала загальнопольський соціальний проєкт «Шляхетний пакунок» («Szlachetna Paczka»). «Шляхетний пакунок» – це акція, спрямована на допомогу малозабезпеченим сімʼям, людям у складних життєвих ситуаціях, самотнім пенсіонерам, а під час повномасштабної війни РФ проти України цей соціальний проєкт зосереджений головно на реалізації різнопланової допомоги для українських біженців, котрі вимушені були виїхати до Польщі, а також для вимушено переміщених українців та українок у межах нашої країни.

Маємо домовленість з поетом Яцеком Подсядло, який через інтенсивну працю для організування допомоги Дрогобичеві вже став волонтером польської ініціативи «Шляхетний пакунок», що він і надалі формуватиме реалізацію гуманітарної допомоги, згідно з потребами вимушено переміщених осіб, що ними опікується наш університет, в тому числі адресних замовлень, окремі з яких уже узгоджено з адміністрацією гуртожитку та координаторами університетського волонтаріату.

Під час організування мережевого форуму щодо формування допомоги для Дрогобича, Яцек Подсядло познайомився з Борисом Біланом – поляком, який мешкає в Люксембурґу, музичним менеджером та музикантом, котрий ініціював власну мережу гуманітарної допомоги для дітей вимушено переміщених осіб, що проживають в нашому гуртожитку № 5. 9 квітня Борис Білан привіз до нашого гуртожитку чималий гуманітарний вантаж, що складався з різноманітного спортивного спорядження, інвентаря, ігор, іграшок, одягу, взуття тощо. А нещодавно Борис Білан був одним серед лідерів протесту проти війни в Україні й засудження кривавих злочинів РФ проти українського народу, що відбувся під посольством РФ у Люксембурґу (див. на світлинах).

Очікуємо чергового приїзду до нас Яцека Подсядла та щиро дякуємо йому за його присвяту й справжнє бажання допомогти Україні та Дрогобичеві у ці дуже складні часи, які нам доводиться переживати – з вірою у перемогу українського світла над рашистською темрявою.

             Віра Меньок                             

 доцентка кафедри світової літератури та славістики, керівниця

Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька

 Світлини з архіву Полоністичного центру

Вам буде цікаво