Круглий стіл з проблем германістики на кафедрі німецької та французької мов і методики їх навчання

5 квітня у рамках проведення в університеті фестивалю науки на кафедрі німецької та французької мов і методики їх навчання відбувся круглий стіл на тему “Германістика в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна” за участю заступника декана з навчальної роботи факультету іноземних мов (1998–2003), завідувача кафедри німецької філології та перекладу (1998–2020) Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна кандидата філологічних наук, доц. Віктора Кривенка.

Доповідач ознайомив присутніх з особливостями організації освітнього процесу з вивчення іноземних мов у Харківському національному університеті та стрижневими напрямками науково-дослідної роботи кафедри романо-германської філології, на якій він зараз працює. Основний акцент дискусії, що розпочалась після доповіді, позиціонувався на новітніх проблемах викладання і проведення наукових досліджень, що постали з впровадженням дистанційного навчання та початком російської агресії проти нашої країни. У контексті останнього наш гість, зокрема, розповів про трагічні події, очевидцем яких йому довелось бути і які зрештою привели його до Дрогобича у статусі внутрішньо переміщеної особи.

Підбиваючи підсумки круглого стому, завідувач кафедри доц. Василь Лопушанський констатував, що сучасна університетська германістика постала перед викликами, які не розмежовуються географічно і можуть бути подолані лише спільними зусиллями після перемоги України!