Круглий стіл, присвячений 540-річчю публікації першої в Європі друкованої праці українського автора Юрія Дрогобича (Котермака).

2 березня 2023 року на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій провели круглий стіл, присвячений 540-річчю публікації першої друкованої праці українського автора ЮРІЯ ДРОГОБИЧА (КОТЕРМАКА).

Організаторами заходу виступили кафедра фізики та інформаційних систем Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Львівське астрономічне товариство.

До заходу долучився професорсько-викладацький склад факультету історії, педагогіки та психології; дирекція, вчителі кафедри історії та учні Дрогобицького ліцею № 16 ім. Юрія Дрогобича. Усі бажаючі також мали змогу долучитися до обговорення в онлайн форматі на платформі zoom.

З доповідями виступили: доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін  Леонід ТИМОШЕНКО, бібліограф Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”, аспірант кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Назарій ЮРЧИШИН, кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри фізики та інформаційних систем Віталій ГОЛЬСЬКИЙ, астрофізик, доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С.Підстригача НАН України Олег ПЕТРУК, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка Єва ВОВЧИК, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри вищої геодезії та астрономії Національного університету “Львівська політехніка”, голова Львівського астрономічного товариства Любов ЯНКІВ-ВІТКОВСЬКА. В обговоренні також взяли участь член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук Богдан НОВОСЯДЛИЙ та директор бібліотеки ДДПУ ім. Івана Франка Ігор РОЗЛУЦЬКИЙ.

Насичена програма заходу дала змогу глибше познайомитися з науковою діяльністю та життєвим шляхом українського наукоця епохи Відродження, освітнього діяча, поета, філософа, астронома, доктора медицини та філософії, особистого лікаря польських королів Казимира Ягеллончика та Яна Ольбрахта ректора Болонського університету медицини й вільних мистецтв, професора і віце-канцлера Істрополітанської академії у Братиславі, професора Ягеллонського університету в Кракові ЮРІЯ ДРОГОБИЧА (КОТЕРМАКА).

Щиро дякуємо колективу кафедри фізики та інформаційних систем за організацію та відділу інформаційної діяльності та молодіжної політики і його керівнику Володимиру Думичу за технічну допомогу.

Вам буде цікаво