Круглий стіл на кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти

25 травня 2021 року в межах святкування 25-ї річниці з дня прийняття Конституції України на кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти було проведено круглий стіл за участі викладачів та студентів. Адже Конституція є нашим щоденним нагадуванням про те, що має залишатися незмінним в Україні: життя людини як найвища цінність, свобода та демократія, національна єдність і верховенство права.

З вітальним словом до студентів та побажанням плідної праці виступили завідувач кафедри професор Марія Чепіль та модератор зустрічі доцент Алла Ревть.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені, що прозвучало у доповідях студентів групи ДО-43Б.

Доповідь про історію прийняття Конституції виголосила Софія Даниляк. Права і свободи людини, їх гарантії, закони про охорону державою сім’ї, дитинства і материнства висвітлила Ірина Цмоканич. Доповідь Ірини Заневич була присвячена Конвенції ООН про права дитини, яка є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Про правову просвіту молоді розповіла Оксана Винник, а про права та обов’язки особистості – Анна Кондрат. Доповідь Світлани Федчик «Конституція і Євросоюз» висвітлила законодавче закріплення в Конституції України цивілізаційного вибору, європейської ідентичності українського народу та безповоротності стратегічного курсу держави на надбання повноправного членства України в Європейському Союзі. У доповіді «Я – громадянин і патріот» Анна Луців наголосила на важливості патріотичного виховання молоді. Олена Кайдан у доповіді «Конституція України – із глибин віків до сьогодення» дослідила багатовікову історію конституційного процесу.

Насамкінець зустрічі в обговоренні запропонованих доповідей виступили викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти.

Вам буде цікаво