Конкурс студентських наукових робіт на історичному факультеті з нагоди Дня Соборності України

22 січня 1919 р. відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини й став однією з найважливіших подій для державотворення України у ХХ ст.

Є низка визначень терміну «соборність». Найбільш поширене з них: «Об’єднання в одне державне ціле всіх земель, населених конкретною нацією на певній території, духовна консолідація всіх жителів держави, згуртованість громадян незалежно від їх національності». Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту побудови демократичної держави. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої праці та взаємодії в сучасній Україні. Тож недаремно гаслами святкування Дня Соборності, який офіційно відзначають в Україні на національному рівні з 1999 р., є імперативи: «В єдності сила!» та «Разом сильніші!».

З нагоди Дня Соборності на історичному факультеті було організовано та проведено конкурс наукових робіт здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. На конкурс було подано 12 наукових робіт студентів ІІІ і IV курсів бакалаврату, що вже пройшли певну наукову апробацію, зокрема були опубліковані у наукових виданнях. Роботи розглядало авторитетне журі у складі завідувача кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін професора Олега Петречка, завідувача кафедри історії України професора Василя Ільницького, декана історичного факультету професора Миколи Галіва.

За результатами конкурсу І місце посіли дві праці: «Іван Франко у пам’яті краян-нагуєвичан» (автор – студент IV курсу Тарас Драчевич, науковий керівник – доцент Володимир Галик) та «Протокол деканальної візитації храму Св. Арх. Михаїла с. Брониця (1901 р.)» (автор – студент ІІІ курсу Богдан Паньків, науковий керівник – професор Юрій Стецик). ІІ місце зайняла спільна наукова праця студенток IV курсу Андріани Байкенич та Роксолани Лецик «Методика використання дидактичних ігор, зокрема брейн-рингу при вивченні історії рідного краю» (науковий керівник – доцент Світлана Біла). ІІІ місце здобула робота студентки IV курсу спеціальності «Соціологія» Мар’яни Гриньо «Формування активістського типу політичної культури в української молоді» (науковий керівник – доцент Оксана Зелена). Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами, а їхні наукові роботи – подані до репозитарію бібліотеки нашого університету.

Педагогічний і студентський колектив історичного факультету вітає усю академічну спільноту Дрогобицького університету з Днем Соборності України й бажає єдності, згуртованості в подоланні численних перешкод у розбудові університетського життя, наснаги, плідної і наполегливої співпраці та взаємодії усім франківцям на різних рівнях і напрямах нашої багатогранної освітянсько-наукової діяльності.

Володимир Галик,

доцент, заступник декана історичного факультету з наукової роботи