»

Конкурс «STEM-проєктів» продемонстрував успішне використання інноваційних методик у дошкільній освіті

У Бориславі в молодіжному центрі «Файно-HUB» відбувся фестиваль-конкурс «STEM-проєктів». У журі конкурсу були викладачки університету: доцентки Леся Колток та Надія Дудик. Організували дійство відділ освіти (керівник Елла Качмарик) та «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» ( керівник Ірина Татомир).

Учасники фестивалю – творчі групи вихователів з дванадцяти дошкільних закладів Борислава представили інтерактивні проекти для розвитку сенсорики, мислення, досліджень та експериментування дітей.

Глядачів та журі приємно здивували креативністю у підготовці, проявили педагогічні знання та прихильне ставлення до інновацій усі колективи, які брали участь у конкурсі.

Педагоги садочка «Бджілка» представили Лава-лампу, використавши закони хімії у змішуванні речовин, та проектор-галограму у створенні таємничості та збільшенні зображень.

Творчі колективи закладів «Промінчик» та «Пізнайко» захопилися педагогікою М. Монтессорі і продемонстрували переваги бізібордів у розвитку сенсорних здібностей наймолодших вихованців.

Педагоги-винахідники садочка «Жайворонок» перенесли глядачів у космічний простір, виготовивши макет Всесвіту. Зацікавили учасників дослідники фізики із садочків «Калинонька» та «Малятко» експериментуваннями з водою, які продемонстрували фізичні властивості змішування, переливання рідин, створення мильного розчину та механічного засобу для виготовлення бульбашок.

Педагоги «Сонечка» розробили математичні вправи для малят за давньою східною головоломкою танграм, застосувавши фетр і технологію Фребеля у роботі за схемою-зразком.

Будиночок чотири пори року з елементами національних традицій та підготовкою до дійства Нового року продемонстрували педагоги з дошкільного закладу «Смерічка».

Театрали із садочка «Золоте зернятко» представили виставу, в якій слоненя загубило хобот і друзі допомогли йому в чарівному озері відростити чудовий новий хобот з тисячі мильних бульбашок.

Хімічна лабораторія вміло працювала в садочку «Пролісок», де діти та вихователь перенеслися усіх в давнє минуле і досліджували період вимирання динозаврів, виверження вулкана і народження маленьких динозавриків з крижаних яєць.

Інтелектуали зі дошкільного закладу «Квіточка» створили великий і змістовний бізібук для розвитку дитячої кмітливості.

Найчисленніша творча група педагогів садочку «Дивосвіт» вразила усіх масштабним інтерактивним господарством, у якому використали ідеї вальдорфської педагогіки й виготовили з підручних матеріалів (картон, дерево, шишки, мох, крупи тощо) будинок з меблями і кухнею, фермерське подвір’я з домашніми тваринами й городом. Господарство розгорнуло будівельну компанію, створивши трактор, який приступив до відбудови зруйнованої війною України.

Журі відзначило усіх учасників цінними нагородами, а переможців ще й заохочувальними призами: сканером і принтером та старт-дошками для подальшого розвитку вихованців в освоєнні новітніх технологічних засобів.

Конкурс став можливістю згуртувати однодумців на шляху розвитку та вдосконалення освіти майбутнього. Спільна діяльність дошкілля, управління освітою районних та міських рад Дрогобиччини, викладачів університету має гарну перспективу співпраці на шляху вивчення й застосування новацій та освітніх теренах.