Конкурс місцевих ініціатив – мікропроєкти в дії!

Інформуємо академічну спільноту, що у внутрішньому дворику бібліотеки Дрогобицького університету завершується головний етап реалізації мікропроєкту щодо створення Першого відкритого бібліотечного артпростору в Дрогобичі, завданням якого є укріплення підпірної стіни, аби зупинити процес руйнування і гарантувати безпеку відвідувачів.

Якщо вдатися в історію, то діяльність щодо «оживлення» внутрішнього дворика бібліотеки розпочалася ще з ініціативи ректорки університету професорки Надії Скотної, яка й запропонувала створити відкритий артпростір, поєднавши його з діяльністю бібліотеки. Адже інфраструктура книгозбірні дозволяє втілювати в життя і навчання, і дозвілля.

Крім того, місце для першого відкритого бібліотечного артпростору вибрано не випадково. Будинок розташований за вулицею Лесі Українки, 2 в Дрогобичі, в якому діє бібліотека Дрогобицького університету, збудований у другій половині ХІХ, є пам’яткою архітектури місцевого значення і відігравав та відіграє важливу роль у розвитку регіону. Так, скажімо, у цьому будинку в 1941 році навіть містився обласний Провід ОУН (б) Дрогобиччини.

Бібліотека є найбільшою інституцію в регіоні з фондом близько 750 000 примірників, з них – 137 203 періодичних видань. Вражає розгалужена мережа бібліотечної системи, що робить навчання зручним та комфортним: 4 абонементи, 9 читальних залів. Виконуючи наукову та навчальну діяльність (оновлення і розширення роботи з платформами Web of Science, Scopus; робота з ідентифікаторами вчених ResearcherID та Orcid; функціонування електронного каталогу й інституційного депозитарію; забезпечення академічної доброчесності; оцифрування фондів рідкісної літератури та надання безкоштовного доступу всім охочим), бібліотека тісно співпрацює з Дрогобицькою міською радою в царині створення загальноміського наукового простору на базі книгозбірні, з видавництвами міста, надаючи послуги щодо авторських знаків та УДК.

Основною проблемою виконання цього проєкту було будівництво підпірної стіни у дворі бібліотеки з боку монастиря Святих Апостолів Петра і Павла, яка з плином часу зазнала значного руйнування. Саме через складність конструкції та обмеження доступу будь-якої техніки реалізація проєкту була під загрозою, тендер оголошувався два рази і не відбувся у зв’язку із відсутністю охочих виконувати ці роботи. До цього додалися і обмеження у коштах.

Однак завдяки виваженим рішенням та злагодженій діяльності Дрогобицької міської ради, міського голови Тараса Кучми, заступника очільника міста Романа Москалика, департаменту міського господарства, зокрема, Ростислава Пошивака, підрядної організації ТзОВ «Екотепло Дрогобич (керівник – Іван Демко), ігумена монастиря Святих Апостолів Петра і Павла о. Йосифа, а також адміністрації педагогічного університету професорів Надії Скотної, Миколи Лукʼянченка, Валентини Бодак, і безпосередньо активній позиції депутата Львівської обласної ради з фракції «Самопоміч», к.філос.н. Сергія Оленича здійснення етапу будівництва підходить до завершення.

Окрема подяка конкурсній раді проєктів регіонального розвитку Іванові Собку та Парасці Дворянин за можливість реалізовувати цю ідею (250 тис. співфінансування!).

Проєкт є логічним продовженням діяльності бібліотеки і першою візією артпростору такого типу не лише в Дрогобичі, а й у всьому західному регіоні. Звісно, що у зв’язку зі здорожчанням будматеріалів, коштів на повне завершення не вистачить, але перший та основний крок зроблено. Далі працюватимемо над залученням коштів благодійників, щоб у Дрогобичі з’явилася ще одна цікава локація для книголюбів.