Конференція-презентація «До 30-річчя незалежності України: історія, сучасність і перспективи»

30 років Незалежності України – це справді знакова подія, адже  Україна є молодою країною з багатовіковою історією.

29 листопада 2021 року відбулася конференція-презентація «До 30-річчя незалежності України: історія, сучасність і перспективи» в онлайн-режимі, яку підготувало й провело Наукове товариство студентів та аспірантів імені професора Василя Надім’янова. Молоді науковці  університету підготували доповіді, присвячені різним аспектам здобуття незалежності та пройденого Україною 30-тирічного шляху. Модератором конференції виступив аспірант 1-го року підготовки Назарій Юрчишин. Вітальні слова виголосили проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк та завідувачка аспірантури і докторантури доцентка Олена Куцик.

На початку конференції доцентка кафедри історії України Руслана Попп розкрила  проблему служіння Українського вільного університету Українській державності впродовж ста років. Не менш цікавою була й тема доповіді доцентки кафедри світової літератури та славістики Мирослави  Іванишин – «Проблеми класифікації сучасної української літератури доби незалежності».

Естафету науково-дослідницької діяльності, присвяченої 30-тиріччю незалежності України, прийняли студенти-науковці. Студентка 3-го курсу біолого-природничого факультету  Ірина Демко розповіла про «Чотирнадцять кроків до встановлення незалежності». Руслана Кахновець, студентка 3-го курсу історичного факультету, ознайомила учасників конференції з проблемою «Революції Гідності на шляху до скрижалей історії». Студентка 1-го курсу факультету початкової та мистецької освіти Анастасія Попик проаналізувала питання «Становлення України як незалежної держави». Про «Українське державотворення, пріоритети та інституціональний вимір зовнішньої політики і дипломатії України у 1991-2021 роках»  розповів студент 4-го курсу історичного факультету Богдан Паньків. Студент 4-го курсу навчально-наукового інституту фізики, математики економіки та інноваційних технологій Маркіян Ковалько описав ті процеси і зміни, що відбулися в освіті в Україні впродовж 30-ти років незалежності. Зворушливе відео, присвячене етапам становлення Української Державності в ХХ столітті, представила Василина Луців, студентка 2-го курсу навчально-наукового інституту іноземних мов.

Цікавою й змістовною була друга частина конференції, на якій виступили аспіранти. Серед них: аспірантка 2-го року  підготовки історичного факультету

Анна-Любов Мафтій, аспірантка 2-го року  підготовки філологічного факультету Леся Баранська, аспірантка 2-го року підготовки навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Марія Биців, аспірантка 3-го року  підготовки філологічного факультету Уляна Куцик, аспірант 4-го року підготовки філологічного факультету Андрій Куцик, аспірантка 1-го року підготовки філологічного факультету Анна Чура, аспірантка 2-го року  підготовки філологічного факультету  Анна Розлуцька, аспірантка 2-го року підготовки історичного факультету   Мар’яна Пастух, аспірантка 2-го року  підготовки філологічного факультету  Іванна Токарська, аспірантка 1-го року підготовки факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Данута Хомош, аспірантка 4-го року підготовки філологічного факультету  Мар’яна Ліщота та аспірантка 2-го року підготовки історичного факультету Лілія Гриник. Теми їхніх доповідей були різноаспектними й багатогранними. Вони стосувалися успіхів українського кіно періоду незалежності, основних напрямків стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, перекладів Біблії українською мовою як етапу формування національної свідомості, культури психічного здоров’я молоді як стратегічної проблеми сучасного українського суспільства, рецепції Дж. Р. Р. Толкіна українською гуманітаристикою та жанровим трансформаціям скандинавського детективу в контексті українського вітчизняного ринку доби незалежності тощо.

Не менш цікавим було й обговорення доповідей.