Конференція кафедри правознавства, соціології та політології

27 травня 2021 року відбулася конференція викладачів та студентів Дрогобицького університету на тему «Конституція – Основний Закон суспільства і держави», яку організувала кафедра правознавства, соціології та політології. Захід приурочений до 25-ої річниці прийняття Конституції України.

Учасниками конференції (усього – близько 80) були здобувачі вищої освіти та викладачі інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, інституту іноземних мов, інституту фізичної культури та здоров’я, історичного факультету, факультету психології, педагогіки та соціальної роботи. Учасників привітали завідувач кафедри правознавства, соціології та політології професор Світлана Щудло і викладачі кафедри.

З доповідями-презентаціями про історію вітчизняного конституціоналізму та його сучасний стан виступили студенти І курсу історичного факультету: Оксана Комарницька («Конституція Пилипа Орлика»), Роман («Конституційно-правові погляди Великого Каменяра»), Владислав Хрунь («Микола Міхновський та його проект «Самостійна Україна»), Христина Марусаж («Конституціоналізм часів ЗУНР»), Анжеліка Пенгрин («Підготовка і прийняття Конституції 1996 року»), Тетяна Носилевська («Внесення змін до Конституції України»).

Доцент Ярослав Комарницький висвітлив конституційні основи формування багатопартійності в Україні. Доцент Лідія Тиміш наголосила, що прийняття Конституції України стало важливим етапом вітчизняного конституціоналізму. Модератор конференції доцент Олександра Проць, підбиваючи підсумки роботи, підкреслила, що Конституція України є Основним Законом не лише держави, а й суспільства, тому має особливу цінність для кожного громадянина.

Вам буде цікаво