Кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти розпочала реалізацію українсько-австрійського науково-дослідного проєкту

З першого червня 2023 р. стартував науково-дослідний проєкт «Якість підготовки вихователів дошкільних закладів в Австрії та Україні: компаративний аналіз». 6 червня відбулася зустріч українських та австрійських науковців, під час якої обговорено проблеми виховання та опіки над дітьми, які тісно пов’язані із суспільно-історичним розвитком суспільства, загострюються і з розвитком глобалізаційних та інтеграційних процесів в освітньому середовищі. Керівники проєкту професорка Ореста Карпенко та професор Вільфрід Смідт акцентували увагу на соціально-економічній та політичній ситуації в Україні (зокрема, наслідки війни) та Австрії (освітня нерівність, пов’язана з соціально-економічними та міграційними проблемами). Це призводить до збільшення кількості дітей, які потребують особливого догляду, що викликає зміни у підготовці вихователів закладів дошкільної освіти, які дедалі більше працюватимуть із соціально незахищеними дітьми (напр., біженцями), внутрішньо переміщеними дітьми та їхніми сім’ями.

Обговорено й конкретизовано організаційні та змістові компоненти виконання проєкту кожним учасником. Професорки Марія Чепіль, Олена Гнізділова та Ореста Карпенко мають змогу вивчити досвід роботи вихователів у закладах дошкільної освіти (Інсбрук, Відень); налагодити перспективи співпраці з австрійськими науковцями; зустрітися зі студентами щодо організації освітнього процесу; відвідати педагогічні лабораторії, обговорити шляхи удосконалення освітніх програм. Австрійські колеги (професор Вільфрід Смідт, доктор Ева-Марія Ембахер, доктор Тіна Екштайн-Мадри) планують відвідати Україну і вивчити досвід роботи вихователів закладів дошкільної освіти; налагодити співпрацю з українськими науковцями, зустрітися зі студентами.

Бажаємо науковцям успіхів на ниві педагогічної науки та дошкільної освіти!

Вам буде цікаво