Кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти проводить курс занять з евакуйованими дітьми

10 березня 2022 року кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького університету розпочала курс занять із дітьми тимчасово переселених громадян, які проживають у гуртожитку № 5. Професорка Марія Чепіль, доцентка Надія Дудник, студентки ІІ курсу спеціальності “Дошкільна освіта” Вікторія Клименко та Люба Білоган провели двогодинне заняття. Нашими новими знайомими виявилися діти від 4 до 13 років із Харкова, Одеси й Охтирки.

Учасники знайомилися в ігровій формі вправами на уважність, хто пам’ятає наші імена. Розділившись на три групи, розпочали заняття з розвитку сенсорики – вправи з ґудзиками (“Знайди найбільший”, “Сортуємо за кольором”, “Складаємо по висхідній”, “Моя уява”, “Будуємо вежу”, “Їдемо в гості”). Зміна виду діяльності передбачала фізичні вправи, тому наставники із дітьми провели фізкультуру з повторенням рухів на координацію та вміння виконувати вправи за словесними командами (права рука па плечі; ліва нога піднята вгору; ліва рука тримає праве вухо; руки на пояс і стрибаємо п’ять разів на двох ногах тощо).

Другою частиною самостійної творчої роботи було ліплення з пластиліну. На 15 учасників педагоги запропонували 12 кольорів окремих пакетиків пластиліну. Завдання для знайомства та соціальної активності полягало у тому, що діти в групах мали 4 пакетики на 5 осіб. Під час довільної творчої діяльності потрібно було за допомогою ввічливих прохань поділитися кольорами. Всі ліпили, спілкувалися, раділи та сміялися з чудних виробів, придумуючи їм назви.

І знову рухливі ігри. Діти отримали сенсорні мішечки, наповнені різними крупами. Обмацували, нюхали, радилися: “Що ж там є?” А потім була вправа: вирівняти спинку, поставити собі на голову мішечок, тримати рівновагу і стрункою ходою за ведучим утворювати «змійку», яка рухалася залом. Ведучі змінювалися за бажанням дітей. А ще педагоги показали дітям цікаву гру, про яку вони і не знали – “Жабка”. Всі стали в коло, взялися за руки, потім присіли і один ведучий, непомітно пробігаючи позаду учасників, ставив комусь маленький предмет. Учасники уважно дивилися, а хто побачив “подаруночок” – наздоганяв ведучого, який мав право сісти на вільне місце в колі. Хто проґавив або кого наздогнали – сідав у середину кола і ставав “жабкою”. Потім “жабки” виконували бажання інших: читали вірш, співали пісню, стрибали із закритими очима на одній нозі, загадували загадку тощо.

Осмілівши, діти запропонували і свою гру – “Зіпсутий телефон”. Було весело, бо “сушений абрикос” змінився на “рис”, а “маленький телефон” перетворився на “гнома”. Діти, студенти і педагоги стали друзями. Поїли круп’яних паличок, випили соку і попрощалися до наступних зустрічей. Радіємо можливості бути корисними нашим маленьким українцям і можливості розширити горизонти теоретичних знань на практичному полі.

З понеділка до неділі (14.03 – 20.03) викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти спланували по два заняття в день із нашими маленькими гостями. Тематика занять різноманітна: бісероплетіння, казкотерапія, паперопластика, орігамі, психологічний малюнок, рукоділля, аплікація, театральне дійство тощо.

До нових зустрічей! Все буде Україна!