Кафедра педагогіки та методики початкової освіти продовжує профорієнтаційну роботу

У межах багаторічної співпраці кафедри педагогіки та методики початкової освіти факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького університету і Львівського обласного Будинку вчителя 27 жовтня 2022 року відбувся черговий науково-практичний семінар за участю заступників директорів із навчально-виховної роботи початкової та середньої освіти, учителів і голів методоб’єднань навчальних закладів територіальної громади Львівщини.

Із доповіддю «Оздоровчі педагогічні технології в умовах Нової української початкової школи» виступила доцентка кафедри педагогіки та методики початкової освіти Лілія Стахів. Лекторка окреслила шляхи модернізації початкової освіти й акцентувала на важливості створення в початковій школі здоров’язбережувального середовища, а відтак – використання в освітньому процесі різноманітних оздоровчих технологій.

Л. Стахів простудіювала класифікацію здоров’язбережувальних педагогічних технологій, окреслила роль і місце в них сучасних оздоровчих технологій збереження й стимулювання здоров’я учнів початкової школи, зокрема різних видів гімнастики – ранкової, коригувальної, стимулювальної, фітболгімнастики, гімнастики для очей, а також пальчикової, що активно інтегрується із пальчиковою терапією як різновидом арт-терапії технології терапевтичного спрямування. Задля втілення ідей компетентнісно-орієнтованого навчання в умовах НУШ доцентка запропонувала низку цікавих методик щодо технологій малювання тваринок за допомогою руки, різноманітних пальчикових ігор релаксаційного змісту, пальчикових вправ із метою вивчення, наприклад, днів тижня, кольорів веселки, різноманітних прислів’їв, приказок, казок та легенд, ребусів, вивчення і закріплення частин мови, таблиці множення на 7, 8 та 9, а також здійснення формувального оцінювання і проведення лялькового театру тіней долоньок як різновиду театральної педагогіки, які доцільно використовувати на заняттях інтегрованих курсів «Я досліджую світ», «Я пізнаю світ», «Всесвіт», «Навколишній світ» тощо.

Під час роботи семінару були продемонстровані аудіозаписи та відеоролики, які підсилювали й урізноманітнювали зміст лекції, а наприкінці модераторка узагальнила результати проведеного семінару, подякувала завідувачці Львівського обласного Будинку вчителя, заслуженій працівниці культури України Вірі Романчак за організацію заходу і надання можливості провести профорієнтаційну роботу.

Вам буде цікаво