Кафедра фізики долучилася до роботи міжуніверситетського лекторію

13 квітня 2022 року в межах міжуніверситетського лекторію та співпраці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка і Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича доцент кафедри фізики Олег Кузик прочитав лекцію на тему «Акустооптична рефракція».

На лекції було розглянуто поняття акустооптичного ефекту, зосереджено увагу на відмінності дифракції та рефракції світла, детально проаналізовано явище акустооптичної рефракції. Значна увага приділялася прикладному застосуванню викладеного матеріалу, що підвищувало пізнавальний інтерес слухачів. Зокрема, лектор зазначив, що джерела, які перебудовують напрям і довжину інфрачервоного та видимого випромінювання, є важливими складовими лазерної спектроскопії надвисокої роздільної здатності та оптичних систем зв’язку. Водночас системи контролю швидкоплинних процесів, як і оптичні системи зв’язку, потребують розробки методів швидкої перебудови частот та напрямку оптичного випромінювання. Доцент О. Кузик розкрив фізичні основи та принципи роботи оптичних приладів, які ґрунтуються на явищі акустооптичної рефракції. Зокрема, акустооптичного дефлектора − приладу, призначеного для керування напрямком світлового променя в просторі. Було пояснено, що принцип роботи цього приладу побудований на взаємодії світла зі звуковими хвилями.

Креативний підхід до пояснення матеріалу, яскраві унаочнення й відеодемонстрації зробили лекцію максимально насиченою, корисною та цікавою для аудиторії. Завершилася лекція жвавим обговоренням усіх питань, які виникли у присутніх, та підведенням підсумків.

Учасники відзначили важливість проведення міжуніверситетського лекторію, що максимально сприяв ознайомленню широкої аудиторії студентів та викладачів із новітніми досягненнями української і світової науки, з освітніми новаціями, авторськими методиками та напрацюваннями.