Кафедра філософії імені професора В.Г. Скотного провела наукову конференцію до ювілею Г.С. Сковороди

15 травня 2021 року в онлайн-режимі кафедра філософії імені професора В.Г. Скотного разом із Центром гуманітарної освіти НАН України (м. Київ) провела Науково-теоретичну конференцію, присвячену майбутньому 300-річному ювілею від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722 – 1794) на тему «Філософська та художньо-літературна творчість Г.С. Сковороди у контексті проблем сучасного людського буття».
У роботі конференції взяли участь, окрім дрогобичан та киян, науковці з Одеси, Полтави, Івано-Франківська, Луцька, Львова і Самбора. Загалом у заході взяли участь 18 осіб, у тому числі й здобувачі третього (аспірантського) рівня вищої освіти кафедри.
Дискусії виникли стосовно окреслення семантичного поля слів «мір» і «мир» у текстах Г.С. Сковороди, а також – розуміння філософсько-освітнього виміру концепту «сродна праця».
Насамкінець було запропоновано сформувати і видати в електронному форматі збірку матеріалів конференції.
Володимир ВОЗНЯК,
професор, завідувач кафедри філософії