Історія конституціоналізму в Україні очима студентів-істориків

25 травня 2021 року на історичному факультеті в режимі онлайн відбулася студентська наукова конференція «Історія конституціоналізму в Україні (до 25-ї річниці Конституції України)». Організатором конференції виступила кафедра історії України, зокрема доценти Руслана Попп, Оксана Медвідь, професор Василь Футала. Захід відкрив декан історичного факультету Микола Галів, який підкреслив не менш ніж 300-річну тяглість історії українського конституціоналізму й побажав учасникам конференції плідних дискусій і цікавих рефлексій.

Модерувала конференцію доцент Руслана Попп. Основними доповідачами були студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, котрі підготували цікаві і змістовні презентації. Так, Іван Яремчук виступив із доповіддю «Конституція Пилипа Орлика – втілення української державницької ідеї», Руслана Кахновець – «Конституція Пилипа Орлика 1710 р. в історичній ретроспективі», Юлія Сениско – «Відгомін англійської Великої Хартії вольностей в Україні», Аліна Золотюк – «Конституція УНР – крок у розвитку конституційних законів України», Богдан Паньків – «Конституція Української соціалістичної радянської республіки – законодавче закріплення встановлення радянської влади в Україні», Віталія Шомонка – «Конституційний процес в Україні в 1990 – 1993 роках», Віра Папірник – «Конституція незалежної України: обставини прийняття та зміст», Роксолана Лецик – «Помаранчева Революція та зміни до Конституції України», Андріана Байкенич – «Конституційні виклики сьогодення». Доповіді з питань історії конституційного процесу в Україні підготували також професор Василь Ільницький, доценти Руслана Попп, Оксана Медвідь, Володимир Галик.

Конференція відбулася в межах Фестивалю науки, який триває в Дрогобицькому університеті.