Імплементація спецкурсу «Діяльнісний підхід у початковій школі» на факультеті початкової та мистецької освіти

У межах співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та фондом The LEGO Foundation (Королівство Данія) на факультеті початкової та мистецької освіти проходить імплементація спецкурсу «Діяльнісний підхід у початковій школі» для підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта». Одним із ключових завдань спецкурсу є формування ігрової компетентності у майбутніх педагогів.
2 грудня 2021 року доцентка кафедри педагогіки і методики початкової освіти Леся Колток, котра здійснює імплементацію спецкурсу, провела заняття «Гра: переосмислення концепту». На занятті аналізувалася ГРА не у традиційному розумінні як п’ятихвилинка на початку уроку чи фізкультхвилинка, а як спосіб взаємодії педагога з дитиною, як спосіб подачі інформації вчителем і спосіб пошуку інформації дитиною, як стиль мислення та поведінки педагога і, головне, як спосіб навчання, взаємодії з іншими. Заняття проходило у форматі діяльнісного підходу, навчання через гру.
Гостями online-зустрічі були: тренерка педагогічних ініціатив The LEGO Foundation в Україні Олена Шуляк, викладачі ЗВО України, які готуються до імплементації спецкурсу у другому семестрі навчального року, та завідувачка кафедри педагогіки і методики початкової освіти Лілія Стахів.
На занятті, що об’єднало однодумців із різних куточків України, панувала тепла, дружня атмосфера, наповнена новорічним настроєм та передріздвяною ейфорією.