ІІ Зимова школа для молодих дослідників освіти «Європейські індикатори якості освітніх досліджень»

ІІ Зимова школа для молодих дослідників освіти «Європейські індикатори якості освітніх досліджень»
23 січня – 28 січня 2019 року на базі Уманського державного університету імені Павла Тичини відбулася ІІ Зимова школа Української асоціації дослідників освіти в рамках проекту УАДО «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні», організована Українською асоціацією дослідників освіти. Від нашого університету у роботі Школи взяли участь завідувач кафедри правознавства, соціології та політології професор Світлана Щудло як організатор заходу та доцент кафедри правознавства, соціології та політології Богданна Гвоздецька як учасник Школи.

Захід відбувся в рамках реалізації Програми Erasmus+ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Слід відзначити, що Зимова Школа в межах цього проекту відбувається вдруге, а господарем минулорічного заходу був Дрогобицький державний педагогічний університетом імені Івана Франка.
Урочисте відкриття ІІ Зимової школи відбулося у конференц-залі Уманського державного університету імені Павла Тичини. На урочистому відкритті школи привітали учасників епрший проректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини проф. Андрій Гедзик, президент УАДО проф. Світлана Щудло (координатор проекту), головний науковий співробітник НАПН України Сергій Курбатов, який зачитав вітання від президента НАПНУ академіка Василя Кременя, менеджер проектів Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік.

Школа об’єднала 27 молодих науковців усіх регіонів України, які представляють 22 заклади вищої освіти та наукові установи. На основі конкурсного відбору до складу учасників ІІ Зимової школи УАДО увійшла представниця нашого університету доцент кафедри правознавства, соціології та політології Богданна Гвоздецька, яка відвідала впродовж 6 днів 10 майстер-класів.
Тренерами Школи були провідні експерти у галузі вітчизняної освіти, учасники міжнародних освітніх програм: Світлана Щудло (Дрогобич), Оксана Заболотна (Умань), Тетяна Лісова (Ніжин), Олена Ковальчук (Луцьк), Наталя Горук (Львів), Сергій Курбатов (Київ), Олександр Длугопольський (Тернопіль), Володимир Сацик (Київ), Юрій Ковальчук (Ніжин), Тетяна Гора (Херсон), Людмила Загоруйко (Умань).

Варто звернути увагу на новаторський підхід у проведенні школи, а саме правило «трійки», передача інформації тренери-учасники-дослідники освіти. Саме такий підхід робить поширення інформації швидким та ефективним. Кожне заняття було організоване як креативне поєднання теорії і практики. Атмосфера невимушеності та дружелюбності зробило такі заняття цікавими, дискусійними, новаторськими, повними ідей та нових задумів, об’єднуючи різні галузі та людей у вирішення єдиного завдання чи проблеми.

Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях: загальний огляд Європейських індикаторів якості освітніх досліджень; Українська асоціація дослідників освіти: історія, місія, етичні стандарти; сучасні стандарти академічного письма для молодих дослідників: передові практики європейських університетів та видавництв; міжнародні наукометричні бази даних як платформи для представлення наукових здобутків; якісні педагогічні дослідження: наративний підхід; оцінювання вчителів: концептуальна основа та міжнародні практики; емпіричні методи освітніх досліджень: уроки з проведення TALIS в Україні; академічна доброчесність: найкращі практики університетів ЄС для українських закладів вищої освіти; університетські рейтинги як механізм інтеграції української вищої освіти до Європейського простору вищої освіти; огляд і структура баз даних міжнародних досліджень (TIMSS, PIRLS, ICCS, TEDS-M, ICILS, SITES, PISA, TALIS, PIAAC); успішне написання грантових пропозицій (Європейський вимір).

За результатами Школи учасники проведуть у своєму навчальному закладі тренінг (семінар) із метою поширення одержаних під час Школи знань та навичок.
Урочистим завершенням Школи УАДО в Умані стало вручення сертифікатів учасникам школи та загального фото учасників на згадку.

Надзвичайно цікавою стала культурна програма, яка була організована господарем заходу – Уманським державним університетом імені Павла Тичини. Учасники познайомилися з університетом, відвідали Національний дендрологічний парк «Софіївка» та могилу Цадика Рабі Нахмана (Брацлавського), яка приваблює в Умань десятки тисяч прихильників хасидизму.
Проведення наступної Школи планується узимку 2020 року у Луцьку.

Відеорепортаж з відкриття ІІ Зимової Школи УАДО можна переглянути за цим лінком:

Вам буде цікаво