«І чути скрізь Шевченкові пророчії слова»

Щороку в березні Україна і світ вшановує пам’ять велета духу, митця могутньої творчої сили, поезія якого стала основою для створення української літературної мови, борця за свободу і людську гідність Тараса Шевченка. У ньому – вся наша історія, все буття, всі мрії. Уявити себе без митця українцеві – все одно, що без неба над головою.

22 березня 2023 року в Дрогобицькому університеті відбувся концерт «І чути скрізь Шевченкові пророчії слова».

Розпочався захід музичним твором «Реве та стогне Дніпр широкий» (мелодія Данила Крижанівського, аранжування Анатолія Авдієвського) у виконанні хорових класів І – ІV курсів факультету початкової освіти та мистецтва (керівники – Ірина Матійчин, Дзвенислава Василик; концертмейстери – Наталія Ананенко, Роман Хрипун, Галина Коваль; диригент – професор Степан Дацюк).

З вітальним словом виступив т. в. о. ректора професор Микола Пантюк.

На концерті із поетичними та музичними творами виступили: аспірантки Юлія Осмачко та Ольга Білінська («Розрита могила»); студентки Ірина Федькович (фрагмент поеми «Катерина»), Анастасія Ковальчук («Думи мої»), Діана Штурин («На вгороді коло броду»; клас доцентки Євгенії Шуневич, партія фортепіано – Тамара Козій); доцентки Оксана Бобечко та Олександра Німилович («Чи ми ще зійдемося знову»; партія скрипки – Віталій Земко); доцентки Галина Стець і Світлана Кишакевич («Лілея»; аранжування Тамари Козій); ансамбль бандуристок («Летить галка через балку»; обробка Оксани Герасименко, керівниця – Оксана Бабечко); студент Андрій Сердюк («Ой, по горі роман цвіте»; клас доцентки Євгенії Шуневич, партія фортепіано – Тамара Козій); муніципальний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький» («Така її доля», «Подивлюся, аж світає»; художній керівник і диригент – Володимир Осташ, партія фортепіано – Тамара Козій); доцент Роман Михаць («Шлях до Тараса»); переможниця загальноуніверситецького конкурсу читців поезії Т. Шевченка, студентка факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Христина Дум’як (уривок із поеми Т. Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє»).

Завершився концерт виконанням безсмертного «Заповіту» Кобзаря.

Ведучі заходу: Василь Ростоцький та Вікторія Спас.