Готуємося до реалізації трудової підготовки школярів в Новій українській школі: зустріч стейкхолдерів зі студентами та викладачами

14 грудня 2021 року на кафедрі технологічної та професійної освіти відбувся методичний семінар-зустріч із використанням платформи Zoom на тему «Освітня технологічна галузь у Новій українській школі: виклики та перспективи». У семінарі взяли участь завідувач кафедри технологічної та професійної освіти професор Леонід Оршанський, доценти Надія Кузан, Галина Мельник, Мирослав Пагута, старша викладачка Галина Ліщинська-Кравець, стейкхолдери, вчителі трудового навчання Дрогобицького регіону, здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання та технології».

На запрошення кафедри до методичного семінару долучилася вчителька-методистка трудового навчання ліцеїв № 1 та № 2 м. Тлумач Івано-Франківської обл., тренерка НУШ, активна зовнішня стейкхолдерка освітньо-професійних програм кафедри, випускниця нашого університету Діана Риндич. Вона ознайомила учасників семінару з метою та завданнями технологічної освітньої галузі, вимогами до обов’язкових результатів навчання учнів згідно з новим Державним стандартом базової середньої освіти, прийнятому у 2020 році, поділилася досвідом реалізації пілотного проєкту з упровадження інновацій у трудову підготовку школярів, дала стислу характеристику модельним програмам із трудового навчання, особливостями їх вибору та реалізації, зосередилася на позитивних сторонах проєктно-технологічної діяльності. Як зовнішня стейкхолдерка Діана Риндич особливу увагу звернула на потребу в постійному оновленні освітньо-професійних програм і навчальних планів у сенсі їх поглибленого практичного спрямування та реалізації ідеї дуальної педагогічної освіти.

Модераторка семінару доцентка Надія Кузан ознайомила присутніх із умовами та методичними особливостями використання мультимедійних технологій на уроках трудового навчання під час дистанційного навчання. Доцентка Галина Мельник розповіла про роботу методистів кафедри щодо зміни підходів у практичній підготовці студентів. Підбив підсумки семінару завідувач кафедри професор Леонід Оршанський, наголосивши на необхідності розроблення освітньої програми для підвищення кваліфікації вчителів трудового навчання з метою їх підготовки до викликів, пов’язаних із реалізацією положень Нової української школи.