Гостьова лекція професора Васяновича до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

9 листопада 2022 року кафедра педагогіки та методики початкової освіти факультету початкової освіти та мистецтва провела науково-практичний семінар, приурочений 300-річчю від дня народження засновника української класичної філософії на тему «Християнсько-філософський персоналізм Григорія Сковороди». Захід пройшов у формі гостьової лекції, яку прочитав Почесний академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Григорій Васянович. Відомого в Україні науковця привітали проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк та декан факультету доцент Іван Кутняк. Модераторкою заходу була доцентка Лілія Стахів, яка представила учасників семінару.
Усі присутні здійснили віртуальну подорож містом Львів і переглянули важливі наукові здобутки Г. Васяновича: «Педагогіка», «Педагогіка вищої школи», «Ноологія особистості», «Педагогічний пантеон», «Педагогічна естетика», «Інклюзія персоналістична» та ін. Доповідач висвітлив філософські погляди Григорія Сковороди крізь призму історії й сучасності, його освітньо-наукових рецепцій із використання провідних ідей мислителів Нового часу, ідей гуманізму. Особливу увагу науковець зосередив на теорії вільного виховання учнівської молоді із дотриманням принципів народності, природо-, культуровідповідності та втіленні важливих настанов любомудра з метою здійснення успішного духовно-морального виховання дітей молодшого шкільного віку.
Всі присутні насолоджувалися поетичною і пісенною презентацією творчості Г.Сковороди у виконанні Григорія Петровича. З його уст прозвучали поетичні твори зі збірки народного мислителя «Сад Божественних пісень». Це надавало лекції колоритності та неординарності.
Насамкінець відбулася жвава дискусія зі студентами. Модераторка зустрічі Лілія Стахів прочитала власні поетичні рядки про Григорія Сковороду і разом із завідувачкою кафедри педагогіки та методики початкової освіти доценткою Іриною Садовою висловили слова вдячності лектору за насичений патріотичним духом лекційний матеріал, який став творчою сторінкою в історії факультету й кафедри.