Гостьова лекція професора, доктора педагогічних наук, члена-кореспондента НАПН України, завідувача кафедри математики і методики її навчання Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Світлани СКВОРЦОВОЇ

12 квітня 2023 року в рамках фестивалю науки відбулася гостьова лекція запрошеного професора, доктора педагогічних наук, члена-кореспондента НАПН України, завідувача кафедри математики і методики її навчання Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Світлани Скворцової з актуальною темою «Навчання розв’язування задач у 1 класі».
Модератори зустрічі доценти кафедри педагогіки та методики початкової освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Оксана Жигайло та Олександра Шаран і доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного педагогічного університету імені Івана Франка Неля Сірант познайомили присутніх із професійним шляхом та науковим доробком педагогині, її вагомим внеском у розвиток методики навчання математики у початковій школі, що включає низку підручників для учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти, методичних посібників для вчителів, монографій, підручників з методики навчання математики для студентів спеціальності «Початкова освіта» та велику кількість методичних статей практичного спрямування.
Доповідачка акцентувала увагу на особливостях навчання розв’язування задач, зокрема, у 1 класі, психологічних особливостях сприймання першокласників математичного матеріалу, важливості застосування моделювання, опорних схем та інших засобів під час ознайомлення учнів із різними видами простих задач, продемонструвала методику роботи з математичними матеріалами.
Учасники зустрічі взяли активну участь у дискусії, отримали відповіді на запитання, які їх цікавили.
Із словами подяки виступили доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного педагогічного університету імені Івана Франка Наталія Мачинська та доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Ірина Садова.
Загалом захід об’єднав близько 200 учасники, серед яких були науковці, викладачі та студенти трьох ЗВО.
Висловлюємо щиру вдячність лекторці та всім присутнім за активну участь та надіємося на плідну співпрацю університетів у майбутньому!

 

Вам буде цікаво