Фестиваль науки та кар’єри на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій

Цьогоріч, 26 квітня, на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій було вперше проведено Фестиваль науки та кар’єри. Науково-освітній захід мав за мету розкрити велику роль науки у сучасному суспільстві, популяризувати наукову роботу серед студентської та учнівської молоді, допомогти запрошеним на Фестиваль учням обрати життєвий шлях, зорієнтувати їх у виборі професії. Актуальна тематика та цікава й насичена програма заходу зібрали широку аудиторію учасників – учнів різних навчальних закладів Львівщини, їхніх учителів та батьків, а також студентів і викладачів нашого університету.

Урочисте відкриття Фестивалю відбулося в актовій залі факультету. Ведучі, Христина Дум’як та Ірина Мошовська, подякували від імені всіх присутніх хоробрим захисникам України, які сьогодні жертовно й самовіддано ведуть запеклі бої з ворогом заради нашого мирного майбутнього. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих Героїв у цій жорстокій війні, а також жертв Чорнобильської катастрофи, 37-мі роковини якої припали на цей день.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор Микола Пантюк. У виступі Микола Павлович розповів про визначні наукові відкриття, зроблені науковцями факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, які принесли Дрогобицькому вишу світову славу. Відзначив і високий рівень наукових досліджень, які сьогодні проводяться в університеті та забезпечують незмінно високу позицію славетного Дрогобицького вишу у рейтинговому списку закладів вищої освіти України. Микола Павлович наголосив на надзвичайній у наш час важливості проведення такого Фестивалю і побажав усім його учасникам яскравих вражень та високих результатів.

Далі слово для привітання було надано декану факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, доктору фізико-математичних наук, професору Ігорю Столярчуку. Ігор Дмитрович розповів майбутнім вступникам, як правильно зробити перший крок до обрання своєї професії. Абітурієнти дізналися, за якими спеціальностями та освітніми програмами здійснюється підготовка фахівців на факультеті, наскільки якісно відбується навчально-виховний процес, про програми міжнародної академічної мобільності студентів та організацію студентського дозвілля. Яскрава презентація виступу  Ігоря Дмитровича, широкий вибір спеціальностей, вміло розставлені акценти, наголоси на перевагах навчання на саме цих спеціальностях у Дрогобицькому університеті особливо допомогли учням, які ще не визначилися, в якій сфері діяльності вони хотіли б реалізуватися, розвивати свої здібності і таланти.

Заступник декана факультету, доктор філософії, доцент кафедри математики та економіки Христина Войтович ознайомила присутніх із програмою Фестивалю та запросила усіх до активної участі. При цьому наголосивши, що учасники Фестивалю матимуть змогу поспілкуватися з викладачами різних кафедр факультету і отримати не лише найповнішу інформацію про різні спеціальності, але й дізнатися про перспективи працевлаштування та кар’єрного росту фахівців конкретної спеціальності на численних прикладах знаменитих випускників факультету.

Протягом дня учасники Фестивалю були задіяні у цікавих майстер-класах, експрес-лекціях, виставках, демонстраціях, презентаціях інноваційних розробок, екскурсіях. Зокрема, “Мінімум часу – максимум балів: Як швидко розв’язати завдання з математики на НМТ”, “Демонстраційний дослід: Цікава фізика”, “STEM-лабораторія. Інтернет речей. Розумний будинок”, “Кольорознавство. Тонова корекція зображень”, майстер-клас “Яворівська забавка: розпис”.

Дуже важливою частиною заходу було спілкування учасників з представниками Приймальної комісії університету. Доцент Віталій Філь надав вичерпну інформацію про особливості цьогорічної вступної кампанії та правила прийому до Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Завершився Фестиваль науки та кар’єри нагородженням активних учасників та підведенням підсумків. Запрошені гості Фестивалю відзначили його важливу роль в популяризації здобутків українських науковців, залученні молоді до наукових досліджень, підвищенні престижу науки в українському суспільстві, а також у допомозі учням зробити усвідомлений вибір майбутньої професії.

Висловлюємо вдячність гостям Фестивалю та його організаторам – адміністрації факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій!

Вам буде цікаво