Фестиваль науки – 2021 на факультеті початкової та мистецької освіти

19 травня 2021 року на факультеті початкової та мистецької освіти в межах Фестивалю науки – 2021 відбулося засідання круглого столу «Культура народу і світ власної назви», який організувала кафедра філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі.

Власна назва наділена величезним культурологічним потенціалом, тож сьогодні важливо не тільки задекларувати факт її культуроємності, але й відшýкувати та правильно прочитувати його. Сьогоднішній захід – це один із кроків на шляху до реалізації цього завдання.

На засіданні заслухано та обговорено доповідь доцентки Віри Котович, у якій наголошено, що ономастика все впевненіше торує собі дорогу до кожного навчального закладу. Тож ще 2006 року при кафедрі філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі факультету початкової та мистецької освіти створено проблемну групу «Українська ономастика». На заняттях проблемної групи виклад фактичного матеріалу поєднується з практичним дослідженням власних назв, які репрезентують назовничу культуру Дрогобича та Дрогобиччини. Гуртківці залучаються до збору ономастичного матеріалу, створення картотек, списків онімів, випуску альманахів, бюлетенів, альбомів, словників власних назв тощо.

На завершення роботи круглого столу відбулася презентація наукових доробків доповідачки – монографії «Ойконімія України, як лінгвокультурний феномен» та словника, який уже зверстано й на днях побачить світ у видавництві «Посвіт» – «Назви міст України: лінгвокультурологічний словник».