Екскурсія Дрогобичем першокурсників української та іноземної філології

6 жовтня 2022 року студенти факультету української та іноземної філології провели екскурсію «Любов моя – Дрогобич». Захопити першокурсників містом Франкової юності зумів талановитий екскурсовод, історик Олег Стецюк.

Свою подорож студенти розпочали від рідного університетського корпусу, приміщення колишньої Дрогобицької вищої гімназії, де вчилися Іван Франко, Василь Стефаник, Лесь Мартович. А далі – знайомство з віллою Б’янки, оспіваною Бруно Шульцом; мандрівка вулицями Тараса Шевченка та Жупною; сокровенне побачення зі святинею, однією з найкращих пам’яток давнього українського сакрального зодчества – церквою Святого Юра; ознайомлення з костелом Святого Варфоломія, взірцем архітектури готики та бароко кінця ХІV–ХVІ століть. І нарешті – колективна світлина з Юрієм Дрогобичем та 156 сходинок на головну вежу міста Дрогобицьку ратушу!

Сьогоднішній день для першокурсників української та іноземної філології запам’ятається надовго, а Дрогобич неодмінно стане світлою пристанню студентського життя.

А ось і перші враження від екскурсії:

– «Ми так багато дізналися сьогодні про місто Франка! Дякуємо екскурсоводу, університету! Усе було неймовірно!» (Дарія Мироненко, староста групи У-16Б, м. Київ);

– «Дрогобич – дуже гарне й цікаве місто зі своєю самобутньою історією. А від краєвиду, який я побачила з ратуші, в мене просто дух перехопило! Я дуже рада, що буду вчитися саме в університеті Дрогобича» (Катерина Мірошниченко, студентка групи У-16Б, м. Нікополь);

– «Сьогодні ми не тільки відвідали церкву Святого Юра, не тільки зустрілися з Іваном Франком, Бруном Шульцом, Юрієм Котермаком, але й  почули нечувані досі секретні історії мальовничого міста Дрогобича» (Софія Баранцева, староста групи А-11Б);

– «Це місто стане нашою другою оселею на найближчі чотири роки. Ми побачили найвизначніші пам’ятки Дрогобича, дізналися їхню історію, насолодилися краєвидами з висоти тридцяти двох метрів. Ми сповнилися приємних емоцій, обійшли пів Дрогобича, і вже його полюбили!» (Вікторія Сирватка, староста групи А-12Б);

– «Слухати такого екскурсовода – одне задоволення! Ми поверталися додому з незабутніми враженнями» (Лілія Руда, староста групи НА-13Б);

– «Щиро дякуємо деканові факультету Петрові Мацьківу, а також усім, хто організував екскурсію та мандрував разом із нами, – Оксані Лацик, Вірі Котович, Лесі Легкій, Оксані Сторонській! Особлива подяка мегакрутому екскурсоводу Олегові Стецюку! Дрогобич – у ньому вся сіль!» (Олена Левицька, староста групи У-15Б).