ДИВОСВІТ МИСТЕЦЬКОГО СЛОВА: творчий діалог із письменником Ігорем Гургулою

17 жовтня 2023 року в стінах бібліотеки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася зустріч з українським прозаїком, поетом, драматургом, публіцистом, редактором і видавцем – Ігорем  Гургулою. Принагідно зазначимо, що це перший цьогорічний діалог у межах циклу розмови з відомими українцями, який проводиться університетською книгозбірнею. І він перевершив усі сподівання. Шановний автор, який до слова, є не лише відомим українським митцем, але й добрим приятелем дрогобицької академічної спільноти, презентував декілька нових творів: Антологію патріотичної поезії «Слово бореться», це про наше сьогодення – звитягу і незламність, про честь і гідність, про любов і ненависть; роман-хроніку «Сосапа», в основу якого лягли криваві події березня-травня 2022 року; роман «Море Росса», який висвітлює життя Галичина з початку 1990 років і до сьогодні; роман «Вершник волі», праця, що творить художній образ Євгена Коновальця, одного з очільників Української революції та голови Української військової організації й Організації українських націоналістів.

Однак квінтесенція зустрічі – це перша презентація в Україні біографічного роману «Мливо» про славетного Дрогобичанина, героїчного сотника Українських січових стрільців, голови проводу Українських націоналістів Андрія Мельника. Автор книги зізнається: «Я прагнув до максимуму передати певні факти з життя видатної постаті, але уся проблематика постає уповні і навіть там, де проливається невигідне світло, там, де перебував головний герой твору». Найцікавіше те, що «Мливо» є продовженням роману «Вершник Волі» про Євгена Коновальця і пояснює чимало дражливих моментів щодо незгоди, а відтак розколу між ОУН(М) та ОУН(Б).

Не можна також не згадати про майстер-клас від письменника, який особливо цінний для студентів, що роблять перші спроби пера або вже мають художні збірки. А як же писати? Як пишуть романи письменники, як взагалі пишуться твори? Такими сокровенними роздумами про народження слова люб’язно поділився поважний автор.

Висловлюємо вдячність професорсько-викладацькому складу, осібно проф., ексректорові університету Надії Скотній, доц. Олегові Багану, працівникам бібліотеки, зокрема директорові Ігорю Розлуцькому, за організацію цікавої зустрічі для всіх шанувальників друкованої книги.

Читаймо Українське, цінуймо Українське і плекаймо Українське! Пишаймось тим, що наша країна багата такими талановитими й працьовитими людьми, як сьогоднішній гість університетської бібліотеки Ігор Гургула! Нехай щастить, Вам Авторе!

Студентка факультету української та іноземної філології

групи УА – 16 Олеся Микитин