Друга частина Міжнародного проєкту «Від землі Вітелона до землі Івана Франка – пізнаємо себе та наших партнерів»

11 – 15 жовтня 2021 року відбулася друга частина проєкту «Від землі Вітелона до землі Івана Франка – пізнаємо себе та наших партнерів», профінансованого Польсько-українською радою обміну молоддю з дотації Міністерства освіти та науки та реалізованого Державною вищою професійною школою імені Вітелона в Лєгніці у співпраці з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка. З українського боку в проєкті брали участь 12 студентів. Історичний факультет представляли Роман Пелек, Іван Маціборко, Віра Мачужак, Мар’ян Кицун, Роксолана Алтуніна, Галина Глех, Богдан Паньків, Богдан Загорський, філологічний – Катерина Кутова, Юлія Ярушак, Христина Бомбергер, інститут фізики, математики, економіки та інноваційних технологій – Маркіян Ковалько. Координаторками проєкту були Беата Скварек (Лєгніца) та Ірина Лозинська (Дрогобич).
У Лєгніці студенти Дрогобицького університету презентували свою групу, заходи, проведені в Дрогобичі. У бібліотеці Державної вищої професійної школи імені Вітелона відбувся семінар «Життя і творчість Вітелона». Учасники проєкту отримали привітання від проректорки з науки та співпраці з закордоном Богуміли Вонторек, декана відділу соціології та гуманістики професора Марціна Ліберацького, директорки бібліотеки Агнешки Кози, амбасадорки Сейму VIII каденції Ельжбети Стемпєнь, професорки Наталії Побірченко.
Під час реалізації проєкту українські та польські студенти знайомилися з історичними місцями Лєгніци (Ратуша, площа Ринок, музей міді, замок П’ястів, костел Петра і Павла) та Вроцлава («Осолінеум», Національний музей, площа Ринок), брали участь у різноманітних майстер-класах («Кулінарні традиції часів Вітелона», «Мода часів Вітелона»), провели мовний практикум. Щовечора відбувались інтеграції груп, обговорювали досвід минулого дня, аналізували отриману інформацію, актуальні фото- та відеоматеріали. Дрогобицькі студенти мали можливість відвідати студентську вечірку у Лєгніці, присвячену Дню першокурсника.
Українську делегацію, під час перебування у Польщі, очікував приємний сюрприз. Товариство приятелів дітей (відділ у Лєгніці) з нагоди свого 100-ліття нагородило доцентку Ірину Лозинську «Медаллю вдячності».
На завершальній зустрічі було презентовано результати діяльності в Лєгніці, відбулося обговорення розвитку співробітництва та планів щодо наступних проєктів.
Учасники проєкту отримали сертифікати та подарунки.

Вам буде цікаво