Дрогобицький університет – співорганізатор ІІІ Міжнародної наукової конференції

20 листопада 2020 року в режимі онлайн відбулася ІІІ Міжнародна наукова конференція «Правові та соціальні аспекти розвитку та безпеки дитини» (Варшава, Польща). Вже втретє наш університет є співорганізатором цього наукового заходу. Перша конференція відбулася у Лєгніце, ініціаторами проведення якої були професор Світлана Щудло та доктор Беата Скварек. Організатором другої був Дрогобицький університет, а господарем третьої став Варшавський Економіко-гуманітарний університет. Цьогоріч коло співорганізаторів суттєво розширилось, а до учасників з України та Польщі приєдналися учасники з Італії, Іспанії.
Конференція відбувалася у форматі пленарного засідання, чотирьох секцій та чотирьох дискусійних панелей і підсумкового засідання. Модератором конференції був директор Інституту права університету-господаря професор Станіслав Лєшек-Стадніченко. До наукової дискусії були залучені науковці, студенти та представники позауніверситетських організацій із прав дитини.
Значним було представництво у конференції Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Членами наукового комітету були ректор професор Надія Скотна та професор Світлана Щудло, а членом організаційної ради та модератором секції – доцент Оксана Зелена. З доповідями виступили викладачі кафедри правознавства, соціології та політології Оксана Зелена, Світлана Щудло, Ірина Мірчук, Олександра Проць, Богданна Гвоздецька. Під їхнім керівництвом були підготовлені та представлені доповіді студентів історичного факультету, а саме: Марія Футиш та Мар’яна Гриньо «Молодь як суб’єкт молодіжної політики: приклад Дрогобича» (Соціологія), Ірина Дмитрів та Ольга Курнат «Українські підлітки у просторі ризиків: деякі аспекти» (Соціологія), Роксолана Романків та Ольга Головата «Насильство над дитиною як бар’єр її соціалізації у суспільстві ризику» (Історія), Валерій Лалабеков «Етичні та правові принципи академічної доброчесності в університеті: виклики України» (Соціологія).
Модерували засідання української секції доцент Оксана Зелена та професор Наталія Побірченко (Державна професійна вища школа імені Вітелона в Лєгніце). Наукова дискусія була жвавою, цікавою та практично зорієнтованою.
Приємно, що на підсумковому засіданні відзначено високий професійний рівень дрогобицьких науковців та змістовні виступи студентів Франкового університету. Присвячуємо цей захід 80-літньому ювілею Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Вам буде цікаво