Дрогобицький університет – співорганізатор Благодійного концерту у Жешові

10 червня 2022 року в Підкарпатській філармонії імені Артура Малавського (Жешів, Республіка Польща) відбувся доброчинний концерт, співорганізатором якого виступив Дрогобицький університет.

Концерт організовано на знак вдячності польському народу за допомогу Україні у важкий час боротьби з російським агресором, а також з метою зібрання доброчинних пожертв для важкопораненого українського воїна Володимира Войнова, випускника історичного факультету.

До організаційного комітету Благодійного концерту ввійшли: ректор Жешівського університету Сильвестр Чопек; ректор Дрогобицького університету Валентина Бодак; директорка Підкарпатської філармонії імені Артура Малавського Марта Вєжбєнєц; директор інституту музичного мистецтва Степан Дацюк; декан історичного факультету Микола Галів; доцентка кафедри історії України Іванна Лучаківська; заступниця директора інституту музичного мистецтва Олександра Німилович.

Особливо значима роль в організації заходу належить доцентці Іванні Лучаківській та директорці філармонії Марті Вєжбєнєц, за що висловлюємо їм щиру вдячність.

Участь у концерті взяли студентки та аспірантки Дрогобицького університету: Надія Чужак, Ольга Тимишин, Вероніка Кучма, Юлія Осьмачко, Ольга Білінська, Олена Савка (інститут музичного мистецтва), Христина Шеменда (історичний факультет). Їхнє високопрофесійне виконання вокальних і музичних творів викликало схвальні відгуки глядачів, а директорка Підкарпатської філармонії імені Артура Малавського Марта Вєжбєнєц спільно з професором Жешівського університету і почесним доктором нашого університету Вацлавом Вєжбєнцем відзначили дрогобицьких мисткинь окремою подякою. Незабаром зібрані на благодійному концерті кошти (3000 польських злотих) надійдуть до України і будуть передані українському воїну-герою Володимирові Войнову, який потребує тривалого лікування.

Ректорат, вчена рада, професорсько-викладацький склад, здобувачі освіти Дрогобицького університету сердечно дякують пані воєводі Підкарпатського воєводства докторці Еві Ленярт, панові маршалку Владиславові Ортилю, панові Президенту міста Жешів Кондрату Фіолеку, панові ректору Жешівського університету докторові габілітованому Сильвестру Чопеку, панові керівнику Карітасу Жешівської дієцезії о. Пьотру Потиралі, а також усій громаді м. Жешів та Підкарпатського воєводства за допомогу Україні, українським громадянам, які постраждали від російської агресії і знайшли прихисток, опіку і безпеку у братній Польщі.

Микола ГАЛІВ,

професор, декан історичного факультету;

Олександра НІМИЛОВИЧ,

доцентка, заступниця директора інституту музичного мистецтва