Дрогобицький університет поповнився новими нагородами студентів-баяністів (акордеоністів)

14 – 28 лютого 2021 року у Лондоні (Велика Британія) відбувся Міжнародний конкурс акордеоністів «International Online Anniversary Festival & National Graded Solo Competition», присвячений 85-ти річчю Британського коледжу акордеоністів («British College of Accordionists»).

Варто зазначити, співпраця із вказаною інституцією розпочалась у 2019 році, крізь призму запрошення до складу журі міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» директора Британського коледжу акордеоністів Раймонда Боделла (Raymond Bodell), який паралельно давав майстер-класи для учасників конкурсу.

Конкурс відбувався за підтримки Всесвітньої Конфедерації акордеоністів (Confédération Mondiale de l’Accordéon). До складу журі ввійшли делегати від десятків країн світу під головуванням президента Конфедерації Фредеріка Дешампа (Frederic Deschamps). Серед делегатів від України членом журі запросили завідувача кафедри народних музичних інструментів та вокалу Андрія Душного.

Серед учасників – представники країн Європи, СНД, Азії, Австралії, США, Африки, котрі змагалися у сольному та колективному музикуванні в різних вікових категоріях.

Дрогобицький університет представили студенти Микола Головчак (МЗ-11М), дует баяністів-акордеоністів у складі Романа Дидика (МЗ-11М) та Вікторії Мазурик (МЗХ-22Б), котрі вивчають виконавське мистецтво у класі доцента А. Душного.

Микола Головчак став абсолютним переможцем, здобувши золото серед професіоналів (F. SENIOR Solo). Його виступ був оцінений високими балами від членів міжнародного журі. Зокрема, представники Чехії та США оцінили нашого виконавця в 99.00 зі 100 можливих. У репертуарі музиканта були твори А. П’яццолли, В. Чумака та авторська музика.

Конкурентами нашого дуету були професійні колективи із Китаю та Росії. У важкій боротьбі ансамбль виборов бронзову медаль.

Отже, наші результати:

Микола Головчак – І премія, абсолютна перемога – GOLD (96,88).

Дует Романа Дидика та Вікторії Мазурик – III премія, BRONZE (87, 90).

Щиро вітаємо наших переможців!

Антоніна БОЙЧУК,

аспірантка інституту музичного мистецтва