Дрогобицький університет налагоджує співпрацю з Приватним педагогічним інститутом Лінцської єпархії (Австрія)

13 березня 2023 року відбулася онлайн-зустріч ректора Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка проф. Валентини Бодак із ректором Приватного педагогічного інституту Лінцської єпархії (Австрія) проф. Францом Кеплінґером. У зустрічі взяли участь: проректорка з питань міжнародної співпраці п. маґ. Берта Леб (Mag. Berta Leeb) і керівниця Центру міжнародної освітньої співпраці п. маґ. Ґерда Райтер (Gerda Reiter) з австрійського боку; проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності доц. Ігор Гриник, заступник декана факультету української та іноземної філології доц. Василь Лопушанський, директор Австрійської бібліотеки, координатор програми Erasmus+ доц. Ярослав Лопушанський від Дрогобицького університету.

Партнерство обох навчальних закладів із підготовки педагогічних кадрів розпочалося ще у жовтні 2019 року, коли з ініціативи і завдяки зусиллям директора Австрійської бібліотеки у Дрогобичі доц. Ярослава Лопушанського був підписаний перший меморандум про співпрацю терміном на три роки – до жовтня 2022 р. За цей період були зроблені перші серйозні кроки на шляху розбудови співпраці, започаткування студентської мобільності, концептуальна підготовка культурного форуму «VII Дні Австрії у Дрогобичі», робочі зустрічі тощо. Впродовж 2021/22 і 2022/23 навчальних років австрійський педагогічний інститут прийняв на семестрове навчання 10 студентів Франкового університету. Зважаючи на вагомі здобутки, передусім у сфері студентської мобільності, обидві сторони висловилися за продовження умов договору на наступні п’ять років – до жовтня 2027 року і подання заявки на участь у програмі країн-членів Євросоюзу Erasmus+ з початком наступного 2023/24 навчального року.

Під час зустрічі новий договір був скріплений ректорськими підписами, відтак відбулося обговорення перспектив і планів щодо подальшої співпраці, зокрема в науковій сфері, на рівні академічної мобільності професорсько-викладацького колективів та напрацювання наукових і культурно-освітніх проєктів. Ректор Франц Кеплінґер та його колеги висловили особливе зацікавлення у партнерських зв’язках між Приватним педагогічним інститутом Лінцської єпархії і Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка, із захопленням відгукнулися про високий рівень фахової та філологічної підготовки наших студентів і запевнили нас у своїх зусиллях щодо поглиблення співпраці у сфері інтернаціоналізації вищої освіти, наукових контактів й академічної мобільності. Ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проф. Валентина Бодак щиро подякувала австрійським партнерам за підтримку України у важких умовах російсько-української війни, за сприяння у розбудові партнерського співробітництва між Дрогобичем і Лінцом та висловила великі сподівання на успішне й взаємовигідне партнерство після нашої Перемоги.