Дрогобицький університет долучився до роботи ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції

21 – 22 жовтня 2021 року учасниками проєкту UKROTHE спільно з українським товариством ерготерапевтів (УТЕТ, голова – Ольга Мангушева) та Національним університетом фізичної культури і спорту було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Заняттєва перспектива на здоров’я у професійній підготовці та практичній діяльності ерготерапевта».

Захід відбувався на платформі ZOOM упродовж двох днів у формі пленарного та секційних засідань. Урочисто відкрила конференцію та звернулася з вітальним словом до учасників очільниця Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів (WFOT) Саманта Шанн (Велика Британія). До привітань долучилися: голова правління ГО «Українське товариства ерготерапевтів» Ольга Мангушева; проректор науково-педагогічної роботи Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, представник проєкту UKROTHE, доцент Юрій Вовк; проректорка науково-педагогічної роботи НУФКС професорка Юлія Борисова.

46 спікерів із десяти країн світу представили власні наукові і практичні результати досліджень. Загалом у конференції взяли участь близько 200 учасників із різних куточків світу. Робочими мовами були українська та англійська. Організатори заходу забезпечили синхронний переклад, отож кожен міг обрати зручну мову для прослуховування доповідей.

 Секцію «Професійна підготовка, освіта» модерували учасники проєкту UKROTHE (доцентка Наталія Закаляк, ДДПУ ім. І.Франка). На секції виступили 18 доповідачів, дослідження яких торкалися, насамперед, світової практики підготовки ерготерапевтів та шляхів і можливостей імплементації зазначеного досвіду у вітчизняну систему освіти, сучасних тенденцій професійної підготовки вітчизняних ерготерапевтів, діяльності Європейської мережі ерготерапії (ENOTHE), особливостей інтернаціоналізації вищої освіти та інших важливих проблем. Окрім того, учасники проєкту UKROTHE представили результати його реалізації у вітчизняній практиці освіти (професор Сергій Афанасьєв, доценти Сергій Рокутов та Наталія Закаляк).

Необхідно зауважити, що одним із доповідачів на освітній секції конференції був магістрант Дрогобицького університету спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Ігор Явір. Його доповідь про «Особливості проведення клінічної практики під час підготовки бакалаврів-ерготерапевтів у Бельгії (у межах реалізації проєкту ЕРАЗМУС +К1)» викликала великий інтерес в учасників конференції і жваве обговорення.

Всі учасники секції мали можливість поставити запитання доповідачам, а також обговорити доповіді спікерів.

Важливим здобутком конференції стало не лише отримання знань, а й налагодження контактів між вітчизняними і зарубіжними фахівцями з ерготерапії.

  Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації та проведення конференції, і сподіваємося на майбутню співпрацю!

Вам буде цікаво