»

Дрогобицькі історики взяли участь у роботі історико-мистецького проєкту

17 жовтня 2021 року викладачі історичного факультету професор Юрій Стецик та доцент Володимир Галик взяли участь у презентації села Уличне, яка відбувалася у межах місячного історико-мистецького проєкту «Великий Трускавець. Ретроспектива-перспектива». Проєкт зініційований директоркою Трускавецького історичного музею Галиною Коваль. Зазначимо, що напередодні заходу відбулися аналогічні презентації таких населених пунктів Трускавеччини, як: Доброгостів, Бистрий, Модричі, Орів, Зимівки, Станиля.

Під час презентації «Уличне: минуле і сучасне» доцент Володимир Галик розповів присутнім про перші писемні згадки села, походження його назви, акцентував на геральдиці Уличного тощо. Окремими штрихами він представив історію церковного, освітнього, громадського, економічного життя уличненців від минулого до сьогодення.

Професор Юрій Стецик ознайомив присутніх із визначними уличненцями, котрі здобули вагомі досягнення в царині наукових галузей, як-от: педагогіка, філософія, історія, біологія, медицина, психологія, технічні й юридичні науки тощо. Вчитель історії та директор Уличненської школи Володимир Савчин (випускник історичного факультету ДДПУ імені Івана Франка) презентував археологічні знахідки, які він особисто знайшов на теренах Уличного, та пояснив їх значимість у контексті вивчення минулого уличненської громади.

Завершилася презентація виступами танцювального колективу «Барви Уличного» і дитячого ансамблю «Перлинка», які представили прекрасні пісенно-хореографічні постановки.

Насамкінець учасники обмінялися враженнями від заходу та обговорили можливі партнерські напрями співпраці історичного факультету із Трускавецькою міською громадою у контексті дослідження історії її складових територіальних одиниць і профорієнтаційної роботи.