Доцент факультету історії, педагогіки та психології – учасник Міжнародного наукового симпозіуму

16 вересня 2022 року в місті Львів відбувся Міжнародний науковий симпозіум «В імені нашої національної єдности», приурочений до 135-річчя від виходу в світ альманаху «Перший вінок».

Захід проходив під патронатом Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, котрий звернувся до учасників із вітальними словами, та у межах роботи симпозіуму виголосив наукову доповідь про участь Дніпрової Чайки у «Першому вінку». Також учасників привітали:  заступниця Департаменту освіти і науки ЛОДА Ольга Котовська, директор Інституту Івана Франка НАН України Євген Нахлік, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України Микола Жулинський, керівниця офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» Богдана Брилинська, Голова Союзу Українок Америки Natalie Pawlenko, Голова Союзу Українок Ористлава Сидорчук.

Під час роботи заходу учасники представили доповіді про сімнадцятьох українських письменниць із Галичини, Наддніпрянської та Південної України, які свого часу долучилися до формування альманаху «Перший вінок». Про їхнє життя і різнобічну діяльність розповідали: Тетяна Данилюк, Тарас Кремінь, Микола Жулинський, Алла Швець, Сергій Романов, Ярослава Мельник, Євген Нахлік, Ігор Держко, Святослав Пилипчук, Петро Шкра, Марічка Лапій, Оксана Нахлік, Микола Легкий, Соломія Трильовська, Ольга Яблонська, Оксана Левицька, Зіновія Нагачевська, Яким Горак. Разом із вищепереліченими доповідь-презентацію в онлайн-режимі про малознану письменницю із Дрогобиччини Олену Грицай представив заступник декана факультету історії педагогіки та психології доцент Володимир Галик. Доповідач акцентував на значимості письменницької діяльності Олени Грицай для краю, окреслив основні віхи її життя та діяльності, простежив літературні уподобання та взаємини з Іваном Франком.

Робота симпозіуму справила на учасників неабияке позитивне враження.

Андрій ЗИМЯНСЬКИЙ,

заступник декана факультету історії, педагогіки та психології