ДО ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Щойно у Видавництві Львівська політехніка вийшла оригінальна книга: добірка афоризмів та сентенцій ідеолога українського вольового націоналізму Дмитра Донцова, яку підготувала відомий мовознавець, доцент кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Микитюк. Основою для цього видання послужили 10 томів «Вибраних творів» Д. Донцова, які протягом 2011 – 2016 рр. підготував до друку, прокоментував, упорядкував і написав до кожного з томів передмови доцент кафедри української літератури та теорії літератури Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка Олег Баган. Це перша така велика добірка висловлювань видатного публіциста, філософа та літератора-есеїста, який потужно вплинув на міжвоєнну добу ХХ ст. в українській політиці й культурі. В ній представлено його думки про найширший спектр проблем зі сфер політики, релігії, мистецтва, буття, педагогіки, етнопсихології тощо. Це своєрідний довідник про життєві оцінки й думки людини, яка протягом кількох десятиліть перебувала в епіцентрі суспільно-політичного, ідейно-культурного коловороту українського національного життя.

Пропонуємо передмову до цього видання Олега Багана, яка пояснює світоглядні та життєві засади Д. Донцова як людини особливого етичного та психологічного типу, Дон Кіхота високого ідеалізму та національно героїзму.