День відкритих дверей на кафедрі фізики

У травні на кафедрі фізики відбувся День відкритих дверей. Організація заходу на платформі Zoom дозволила залучити багато учасників – усіх, хто цікавиться фізикою, любить цю велику науку і хоче пов’язати з нею свою майбутню професію. Широка географія заходу охопила ЗЗСО І-ІІІ ступенів Львівщини та сусідніх областей. Серед учасників були й студенти та випускники коледжів Дрогобича, Самбора, Стрия, Нового Роздолу, Львова.

На початку зустрічі з вітальним словом до присутніх звернувся завідувач кафедри фізики професор Ігор Столярчук. Він розповів про багатолітню історію кафедри, її здобутки та досягнення. Зокрема, й про те, що саме на кафедрі фізики був вперше в світі синтезований напівпровідник кадмій-ртуть-телур (CdHgTe), який сьогодні є основою приладів сучасної електроніки, широко використовується в приладах нічного бачення, військово-промисловому комплексі, біологічних дослідженнях та космічних технологіях. Також було висвітлено основні напрямки сучасних наукових досліджень в області нанофізики і нанотехнологій, які ведуться на кафедрі, прикладне застосування отриманих викладачами кафедри наукових результатів у біофізиці та наномедицині. Значну увагу було зосереджено на особливостях вступу у 2022 році на спеціальності, за якими здійснюється підготовка бакалаврів і магістрів, а саме: 014 «Середня освіта (Фізика)» за освітніми програмами «Середня освіта (Фізика, інформатика)» та «Середня освіта (Фізика, математика)», 104 «Фізика та астрономія» за освітньою програмою «Комп’ютерна фізика».

Відповідно до програми заходу всі викладачі мали слово та яскраво презентували присутнім свою рідну кафедру, розкрили її великий потенціал. Доцентка Олеся Даньків розповіла про переваги навчання на спеціальності 014 «Середня освіта (Фізика)», а також про можливості працевлаштування, кар’єрного росту випускників за цією спеціальністю. Доценти Роман Лешко та Віктор Британ ознайомили зі специфікою та навчальним планом підготовки фахівців на кафедрі, розповіли, якими знаннями і вміннями володіють випускники, котрі навчалися за освітньою програмою «Комп’ютерна фізика».

Окрасою Дня відкритих дверей був виступ доцента Віталія Гольського, який не тільки ознайомив присутніх із програмою вивчення дисципліни «Астрономія» на кафедрі, але й за допомогою відповідного програмного забезпечення продемонстрував присутнім усю красу зоряного неба, змоделював та пояснив деякі з найяскравіших астрономічних явищ.

Майбутні абітурієнти та їхні батьки поставили чимало запитань щодо навчання за спеціальностями кафедри, умов вступу, особливостей цьогорічної вступної кампанії. На всі запитання колектив кафедри дав розгорнуті й чіткі відповіді.

Насамкінець завідувач кафедри фізики професор Ігор Столярчук побажав майбутнім абітурієнтам успішного вступу, правильного вибору професії та висловив сподівання, що чимало з присутніх вже цього року приєднаються до успішної команди фізиків, стануть членами великої і дружньої родини!

Повна версія Дня відкритих дверей на кафедрі фізики: https://drive.google.com/file/d/1ZGafu8EjQU1vCJ-_K6Uj5RFPqU_uSbsI/view?usp=sharing

Вам буде цікаво