День пам’яті жертв голодомору

Голодомор – один із найжахливіших

злочинів тоталітарного режиму

проти власного народу

23 листопада 2019 року в Україні вшанують пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років – мільйонів українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

День пам’яті жертв Голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада. Цього дня в храмах на території всієї країни відбудуться поминальні панахиди.

Вшануймо пам’ять убитих Голодомором 1932 – 1933 років.

О 16:00 год. оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого кожен може згадати загиблих українців і запалити свічку в своєму вікні.

Довідка.

Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932 – 1933-х роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Вам буде цікаво