День пам’яті жертв голодоморів

У четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять людей, які стали жертвами нелюдського тотального знищення голодом. 26 листопада – День пам’яті жертв голодоморів, що прокотилися країною трьома потужними хвилями, зокрема найстрашнішого – Голодомору 1932–1933 років.

Це найбільша трагедія, яку довелося пережити українському народові. Вона була найбільш жорстокою, була за межею людського розуміння. Голод на найродючіших землях планети був організований задля приборкання українського національного руху та упокорення українського селянства, яке хотіло жити у своїй державі так, як заповідали предки.

Голодомор назавжди змінив хід історії українського народу. Зараз Україна теж переживає важкі часи, адже на її теренах триває повномасштабна війна з московитською навалою. Ведучи боротьбу з ворогом, який вдерся на нашу землю, ми вже по-іншому дивимося на події 1932–1933 років. Сьогодні нам як ніколи потрібна єдність. Лише народ, згуртований в єднанні, є непереможним народом. Лише разом ми зможемо здолати рашистського агресора та не втратити незалежність, не допустити повтору трагедії Голодоморів в Україні.

Схилімо голови в жалобі за українцями, які померли голодною смертю, у спільній молитві згадаймо всіх, кого забрав голод, запалімо свічу пам’яті у власних оселях. Нехай Господь прийме їх загублені душі до Царства Божого, а нас укріпить у вірі, надії, любові.

 

Вам буде цікаво