Баяністи Дрогобицького університету підкорили Велику Британію та Литву

У реаліях сьогодення, коли в Україні йде війна, кожна перемога на будь-якому фронті це вагомий внесок у нашу спільну велику перемогу. Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка поповнили нові виконавські здобутки студентів-баяністів.

1 – 15 травня 2022 року у м. Лондон (Велика Британія) відбувся ІІ Міжнародний фестиваль акордеоністів «International & National Graded Festival». Конкурс, завдяки його організаторам Раймонду та Анні Боделлам, відбувся у солідарності з Україною та сприяв участі українських виконавців без будь-яких фінансових затрат.

Конкурс проводиться за підтримки Всесвітньої конфедерації акордеоністів (Confédération Mondiale de l’Accordéon). До складу журі ввійшли провідні фахівці: Лариса Боделл, Олександр Боделл, Каролін Бродхед, Анді Колес, Джорджіє Гаджік (Велика Британія); Фредерік Дешамп (Франція), Данієла Газдік (Боснія та Герцоговина), Ігнасіо Хернандез (Чілі), Геррі Келлі (Ірландія), Тетяна Маркс (Австралія), Сергій Мірзак (Молдова), Зоран Ракіч (Сербія), Слободан Саркевіч (Португалія), Петр Вачек (Чехія) та ін. Цього року, за рішенням організаторів та президії Конфедерації, президентами конкурсу було обрано завідувача кафедри народних музичних інструментів та вокалу доцента Андрія Душного та заслуженого артиста України, соліста Національної філармонії України Ігоря Саєнка.

Дрогобицький університет представляла студентка магістратури Вікторія Мазурик (МЗ-11М) у сольній та ансамблевій номінації (спільно з Романом Дидиком). Оцінювання конкурсантів відбувалося за стобальною шкалою. Вікторія набрала 91,67 бала у своїй номінації «Adults-K1» і посіла І місце. Відповідно дует, набравши 92,67 бала у номінації «Senior Ensemble», отримав ІІ місце. Варто зазначити, що виконавський вишкіл студенти здобувають у класі доцента Андрія Душного.

Наступний мистецький форум XIV Міжнародний фестиваль-конкурс акордеоністів «Linksmasis akordeonas» відбувся 19 – 20 травня у Литві на базі Гімназії мистецтв імені Саулюса Сондецкіса. Серед організаторів події – члени журі конкурсу «Perpetuum mobile» Маріте Маркієвічєне та Дайва Васаускієне.

З-поміж учасників – представники Литви, Латвії, Естонії та України. До складу журі ввійшли: Раймондас Свячкевічіус, Тадас Мотейчіус (Литва), Тетяна Саратова (Латвія), Тіна Вальжа (Естонія), Андрій Душний (Україна). Дрогобицький університет представляла, як і в попередньому конкурсі, Вікторія Мазурик в сольній номінації та дуеті з Романом Дидиком. Результати наших виконавців: Вікторія – І місце, дует – ІІ місце.

На цьому фестивалі-конкурсі присутня методична складова. Для проведення методичних семінарів були запрошені викладачі кафедри народних музичних інструментів та вокалу: доценти Андрій Душний, Володимир Салій, Роман Михаць та доценти кафедри Наталія Сторонська й Валерій Шафета, аспірантка інституту музичного мистецтва Антоніна Бойчук.

Щиро вітаємо наших переможців, їхнього наставника та всіх причетних до міжнародної науково-творчої співпраці!

Антоніна БОЙЧУК,

аспірантка інституту музичного мистецтва