Аспірантське життя – це не лише навчання, але й формування активної громадянської позиції

7 вересня 2021 року відбулася настановча нарада з аспірантами І-ого року навчання. Проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк привітав здобувачів ступеня доктора філософії зі вступом до аспірантури, з початком навчального року, розповів про особливості навчання, перспективи і можливості, які відкриваються перед аспірантами, повідомив про те, що у 2021 році до аспірантури вступило 24 аспіранта, з них 19 – на державну форму та 5 –  за кошти фізичних та юридичних осіб. Сьогодні в аспірантурі нашого університету всього навчаться 80 здобувачів  ступеня доктора філософії. Завідувачка аспірантури і докторантури доцентка Олена Куцик та начальниця відділу організації наукової роботи Наталія Павлюх ознайомили аспірантів з  навчальними планами, індивідуальними планами навчально-наукової роботи, правилами проведення звітності. Було обрано старосту І-ого курсу, нею стала аспірантка Марія Гейвич. На нараді також були присутні начальник відділу міжнародних зв’язків Лідія Романик та професор Люблінського Католицького Університету Іоанна Павла ІІ Олег Горбанюк. Професор прочитав для присутніх лекцію «Методологічні проблеми у міжгрупових дослідженнях: багаторівневий підхід і перевірка психометричної еквівалентності». Основними тезами його доповіді були такі: реформа аспірантури в Польщі; орієнтація на інтернаціоналізацію науки;  структура наукової статті в емпіричних науках тощо. «Справжній професор є вічним студентом», – резюмував доповідач. Після наради аспіранти та відділ організації наукової роботи їздили на екскурсію до державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», де відвідали садибу батьків письменника та музей Івана Франка. Гідом виступив аспірант І-ого курсу Назарій Юрчишин. Висловлюємо щиру вдячність директорові  заповідника доценту Богданові Лазораку за співпрацю та голові профкому студенів і аспірантів Ігореві Гівчаку за сприяння в оплаті транспортного засобу для екскурсантів.