Активна участь у Франко-етнофесті

У суботу, 28 серпня на батьківщині Івана Франка, в селі Нагуєвичі відбулося традиційне вшанування річниці з дня народження нашого славетного земляка. Вже п’ятий рік поспіль відзначення ювілею Каменяра відбувається лише у форматі академічної академії, а й Франко-етнофесту, який репрезентує не лише літературний доробок геніального сина України, а й дозволяє поринути в національну культуру, носієм якої він був, відчути ту неповторну атмосферу народного побуту, музики, звичаїв та ремесел, які з дитинства його оточували.

Відтак на території садиби-музею були організовані майстер-класи з ковальства, гончарства, розпису, гри на народних музичних інструментах, виставки, вернісажі. Не могли залишитися осторонь такої події і члени кафедри технологічної та професійної освіти нашого університету, які душею вболівають за народне мистецтво. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач кафедри Галина Гром знайомила присутніх із традиційним ремеслом ткацтва, яке за часів Івана Франка було широко розповсюдженим у нашому краї. Цікавим було й те, що майстриня демонструвала виготовлення тканих виробів на простих за конструкцією пристроях, які з успіхом можна використовувати як на уроках трудового навчання, так і гурткових заняттях.