На кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти відбувся круглий стіл

3 жовтня 2022 року на кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти відбувся круглий стіл «Українська Незалежність: історія, реалії, перспективи».

Організаторками заходу були завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти професорка Тетяна Пантюк та модераторка доцентка Оксана Гевко.

Із яскравими презентаціями, відеороликами, віршами й піснями доцентка Оксана Гевко разом зі студентами І та ІІ курсу спеціальності “Дошкільна освіта” факультету історії, педагогіки та психології і студентами ІІІ курсу ІФМЕ здійснили мандрівку історичними, культурними, революційними сторінками від одержання Незалежності України до 222 дня воєнного вторгнення на нашу землю рашистів. У заході взяли участь понад 80 учасників, серед яких викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти й інших кафедр нашого університету, студенти різних курсів факультету історії, педагогіки та психології.

Зі вступним словом виступила завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти професорка Тетяна Пантюк, яка наголосила на важливості відстоювання незалежності України, особливо зараз, коли відважні українці захищають територіальну цілісність нашої держави від рашистської навали.

Серед цікавих сюжетів круглого столу були: демонстрація відеоролика «Ми українці − честь і слава незламним! Цікаві факти проголошення незалежності» (доцентка Оксана Гевко), презентації «Незалежності України – 31 рік. Головні події» (студенти групи ТТІ-306Б Мар’ян Новошицький і Христина Теліжин (ІФМЕ)) та «Революція Гідності» (студенти групи ДО-23Б (ІПП)).

На заході прозвучали вірші відомих поетів й авторські твори: «Любіть Україну» (студентка групи ДО-23Б Інеса Леснянська); «Мама відправила сина…» (студентка групи ДО-23Б Марта Гельо); поетичні твори декламували студентки групи ДО-23Б Наталя Коркішко і Христина Білоган та ін.. Вразили слухачів вірші «Народові України» й «Пам’яті “Небесної сотні”» у виконанні авторки доцентки Оксани Гевко.

Надзвичайно зворушливим було відеовиконання вірша «Весь світ завмер» (авт. – В. Матвіїв) студентами групи М-301Б (ІФМЕ) Христиною Антоник, Діаною Романович, Христиною Дум’як, Оксаною Косолович, Марією Буряник та Сніжаною Кузян.

Важливим акцентом у піднесенні національно-патріотичного духу як студентів, так і викладачів було сольне виконання пісень: «В нашому серці» (авт. Андріана) (студентка групи ДО-16Б (ІПП) Юлія Федик); «Мрія» (авт. Jerry Heil) (студентка групи ДО-23 Б (ІПП) Анастасія Перевізник).

Несподіванкою заходу стало виконання пісні «Незламна» (авт. Люся Кава) цьогорічними першокурсниками факультету історії, педагогіки та психології (групи ДО-16Б і ДО-17Б (ІПП)). Свій виступ, під керівництвом доцентки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Світлани Івах (за що їй особлива подяка), на відміну від онлайн-зустрічі, студенти готували та транслювали офлайн, із 208 аудиторії розвитку мовлення нашого факультету.

На часі стало проведення дискусії між усіма учасниками круглого столу “Що для мене означає «Українська Незалежність»”, де як викладачі, так і студенти обґрунтовували власну думку щодо цього питання, а також дали оцінку сьогоднішнім непростим подіям у нашій країні та у світі.

У заключному слові доцентка Оксана Гевко підсумувала роботу круглого столу. Учасники підкреслили важливість таких заходів і висловили побажання у майбутньому частіше проводити круглі столи, конференції та дискусії.

Оксана ГЕВКО,

модераторка, доцентка загальної педагогіки та дошкільної освіти