2020 – рік Вивірки в Україні

За рішенням Ради теріологічної школи 2020 рік присвячено одному з видів гризунів, яким обрано вивірку лісову (Sciurus vulgaris).

Вивірка – один із найвідоміших видів ссавців в Україні і один з найдавніших героїв літописів, епосів та казок, відомий як вівериця, вивірка, а в частині зрусифікованих регіонів і як “білка”.

Види-символи – особлива категорія видів, які добре відомі кожній людині, і сучасна історія популяцій яких тісно сплетена з історією самої людини у тій чи іншій місцевості. Їхня охорона, як правило, залежить майже виключно від ставлення до них людей, і успіх кожної природоохоронної активності визначається лише одним – загальним рівнем культури сучасного природокористування, рівнем відповідальності кожної пересічної людини за долю таких видів.

Студенти географи та екологи біолого-природничого факультету груп ГБ- 24Б (Таня Дуда, Діана Арділь, Галина Тучапська, Аліна Дулгерова, Василь Женчак, Андріяна Кисиличин, Анастасія Котубей, Анастасія Луців, Оксана Юсипович, Вікторія Дубина) та Е-25Б (Людмила Юрчак, Уляна Тимощук, Максим Рубаш, Руслан Лесюк, Василь Панів, Андрій Томан) долучилися до щорічного свята тварин року. Підтримуючи цю активність, студенти підготували відео про героя нового теріологічного року 2020 – “УНІКАЛЬНІСТЬ ВИВІРОК”.

З метою залучення громадськості до проблем збереження біорізноманіття та популяризації знань про вивірку планується провести наступні заходи: презентацію “21 ЦІКАВИНКА ПРО ВИВІРКУ”, анкетування, виставку-конкурс світлин “Вивірка та її рідня”, присвячену світлинам видів родини вивіркових (вивірки, ховрахи, бабаки) у складі фауни України, яку в перспективі буде презентовано на засіданні чергової Теріологічної школи, інформаційні листівки, та культурологічну акцію Вивірка у фольклорі.

Запрошуємо до нашого святкування усіх бажаючих.

Контактні дані:

е-mail:
n.stetsula@gmail.com

maryanados88@gmail.com

тел.
067 848 33 61  Надія Стецула

096 919 42 34  Мар’яна Досвядчинська

 

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors