До комп’ютерного центру “Проліска» поспішають і діти, і дорослі

Комп’ютерний центр, створений у трускавецькому вчительському профспілковому пансіонаті «Пролісок»  за сприяння Інституту громадянської освіти та праці, Центрального Комітету та обласної організації освітянської Профспілки в рамках грантового проєкту ПРООН в Україні та фінансової допомоги Європейського Союзу, працює щодня, крім вихідних, близько 5 місяців. Та, оскільки  він тут вдало розташований, набув популярності серед освітян, є  доступний для дорослих і юних мешканців курортного міста, розповідає директор оздоровниці Юрій Шевців.

Він став незамінний для освітян з тимчасово переміщених регіонів, де йдуть активні бойові дії.  Вони вже тривалий час проживають в «Проліску». Йдеться, насамперед, про освітян з Луганської та Харківської області. Нещодавно до них долучилися вчителі шкіл, викладачі коледжів та вишів  Одещини, Чернігівщини: проводять тут онлайн-уроки та лекції. В центрі обладнано 14 робочих місць.

Завдяки просторому кабінетові й достатній кількості комп’ютерної техніки тут стартувало проведення Центром професійного розвитку педпрацівників навчальних онлайн-курсів для освітян міста. Зручно працювати в комп’ютерному хабі пансіонату й спеціалістам трускавецького Інклюзивно-ресурсного центру – проводять для вчителів та їх помічників семінари з психологами, логопедами, іншими вузькими спеціалістами. Найближчим часом планується провести тут комп’ютерне пізнавальне заняття-гру, додавши мультимедійні засоби, для наймолодших мешканців Трускавця, котрі відвідують дитячі дошкільні заклади.

7 квітня в післяурочний час ми зустріли в комп’ютерному центрі «Проліска» студентку-першокурсницю, голову профбюро факультету історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педуніверситету Вікторію Спас з подругами. Я, каже вона, трускавчанка, тож мені дуже пасує тут попрацювати, особливо, коли в університеті тиждень навчання в онлайн-режимі.

Оскільки Вікторія профактивістка, то про комп’ютерний центр в трускавецькому профспілковому пансіонаті інформацію усно отримала, каже, від голови студентського профкому університету Ігоря Гівчака і прочитала повідомлення на університетському сайті.  Сюди приходять попрацювати й студенти – трускавчани, що навчаються на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій педуніверситету. Головне, признаються, можна тут, крім  безкоштовного використання добротної техніки, інтернет-ресурсу, поспілкуватися між собою, звірити думки і позиції щодо прослуханих лекцій.