Меню

Народний чоловічий камерний хор „Боян Дрогобицький”

Художній керівник та диригент ‒

Заслужений працівник культури України,

професор Петро Гушоватий.

Диригент – Василь Довгошия

Концертмейстер – Тамара Козій

Дослідження науковців в останні роки підтверджують, що „Боян Дрогобицький” заснований в 1901 році. З 1922 року товариством керує священик, мистецько-громадський діяч і композитор Северин Сапрун. З 1932 року хор очолив випускник Празької консерваторії, піаніст і диригент Богдан П’юрко В ті часи з хором співпрацювали композитор Ігор Соневицький, піаніст Роман Савицький, тенор-соліст Львівської опери Михайло Голинський, оперна співачка Ольга Лепкова-Ястремська та ін.

У програмі хору були твори композиторів середньовіччя (О.Лассо, Жоскен Депре, Дж. Каччіні), концертні програми з творів Й.Штрауса, С.Людкевича, В.Барвінського, О.Нижанківського, Л.Ревуцького, М.Лисенка, слов’янської пісні (чеська, білоруська, російська), хори з опер М.Лисенка, Д.Січинського, А.Вахнянина. О.Бородіна. Окремий розділ репертуару тодішнього „Бояна” становили ораторія “Месія” Г.Ф.Генделя, „Stabat Mater” Д.Россіні. Кожен рік хор виконував програми з колядок, щедрівок, виставу „Вифлеємська ніч”, яка щораз доповнювалась новими номерами.

Найвищого визнання колектив досягнув у 1942 році, коли виступив на Першому Краєвому конкурсі хорів, присвяченому 100-річчю від дня народження Миколи Лисенка. „Дрогобицький Боян” посів перше місце і був нагороджений лавровим вінком, а диригент – спеціальною батутою.

Після 1944 року керівники хору, а також чимало його учасників виїхали на Захід, де ще довгий час брали участь у мистецькому житті в складі різних хорових колективів.

Народний чоловічий камерний хор „Боян Дрогобицький”

У 1991 році хор відновлює діяльність у вигляді чоловічого камерного хору при Дрогобицькому педагогічному університеті ім. Івана Франка. Ініціаторами відродження та першими диригентами у нові часи стали Михайло Бурбан, Степан Дацюк та Петро Гушоватий. У складі хору – викладачі університету та навчальних закладів м.Дрогобича.

Репертуар хору складають твори вітчизняної та західноєвропейської класики, духовна музика, фольклорні зразки в обробках М.Лисенка, М.Леонтовича, С.Людкевича, А.Кушніренка, Д.Котка, Є.Козака, А.Гнатишина, В.Пащенка, Я.Яциневича.

„Дрогобицький Боян” бере активну участь у мистецькому житті м. Дрогобича, співає у світських концертах, у церквах Дрогобиччини, він  учасник п’яти фестивалів сучасної української музики „Струни душі нашої” (Дрогобич), конкурсу хорів ім. о. Северина Сапруна (Дрогобич, 1997, 2000), з успіхом виступав на міжнародних фестивалях „Віднайдена музика” у м. Тарнові (Польща, 1996, 1999), хорової музики „Львів-98”, „Advent-2000” у м. Відні (Австрія), церковної музики у м. Кракові (Польща, травень 2001). В 2002 році колектив став Лауреатом (І премія) ІV-го Всеукраїнського хорового конкурсу ім. Миколи Леонтовича в м. Києві.

В травні 2004 року „Боян Дрогобицький” брав участь у І-му Міжнародному фестивалі чоловічих хорів „Лине пісня над Ужем” (м. Ужгород).

В червні 2004 року колектив отримав третю премію на Міжнародному конкурсі хорової музики у м.Превеза (Греція).

Грудень 2004 року – „Боян Дрогобицький” був учасником „Різдвяних концертів” у Голландії.

В березні 2005 року – хор отримав першу премію на Міжнародному фестивалі-конкурсі в м.Колерейн (Північна Ірландія).

В листопаді 2005 року колектив завоював ІІ місце в престижному конкурсі ім. Ф.Шуберта у м.Відень (Австрія).

В грудні 2006 року „Боян Дрогобицький” здійснив гастрольну поїздку у Францію.

В 2007 році колектив хору приймав участь у міжнародних хорових фестивалях у Польщі: „Фестиваль коляд” (м. Ярослав), фестиваль „Селезіянське літо” (м. Перемишль), „Фестиваль трьох культур” (м. Стжижув).

В січні 2008 року хор „Боян Дрогобицький” брав участь у „Фестивалі духовної музики” в м. Будапешт (Угорщина).

Протягом 2009-2010 років колектив підготував ряд авторських концертів з нагоди ювілейних дат українських композиторів: Остапа Нижанківського, Євгена Козака, Анатолія Кос-Анатольського, Михайла Вербицького та інших.

З 30 жовтня по 20 листопада 2011 року колективом проведено У-й Міжнародний хоровий фестиваль ім.. о.Северина Сапруна (до 110-ї річниці від дня заснування колективу).

28-29 травня 2011 р. участь чоловічого хору ”Боян Дрогобицький“ у Європейському хоровому фестивалі ”Культура і духовність Європи“ (м. Краків).

У 2012 та 2013 роках участь у Міжнародному хоровому фестивалі духовної музики (м. Гіжицько, Польща).

Солісти хору: Заслужений працівник освіти України Корнель Сятецький, заслужений працівник культури України Петро Турянський, Володимир Сич, Андрій Боженський, Роман Михаць, Володимир Кричковський, Ярослав Дзендзерович.

Адреса колективу:

Камерний хор “Боян Дрогобицький”

(а/с – 91) 82100 Дрогобич, вул. Івана Франка, 24

Тел. (03244) 2-16-14 Факс: (03244) 3-81-11 e-mail:Gushovatiy@bigmir.net

Директор хору Андрій Боженський