Участь у Міжнародній Конференції з ерготерапії
27-28 листопада 2020 року Громадська організація “Українське товариство ерготерапевтів” спільно з кафедрою фізичної терапії та ерготерапії Національного університету фізичного виховання і спорту України (Київ) і за підтримки Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів (WFOT) провели 2-гу Міжнародну Конференцію з ерготерапії «ПЕРПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕРГОТЕРАПІЇ В УКРАЇНІ» в режимі онлайн. Ерготерапевтична спільнота України з нетерпінням чекала на цю подію, адже програма конференції була оприлюднена заздалегідь і обіцяла бути цікавою і корисною.
Вже другий рік поспіль в мене була можливість брати участь у міжнародних конференціях з ерготерапії в Україні, які організовує Громадська організація ерготерапевтів в Україні. Насиченою була програма цьогорічної конференції за участю спікерів з 10 країн: Бельгії, США, Канади, Великобританії, Австралії, Грузії, Іспанії, Росії, Чехії, ну і, звичайно, України.
Нікого не залишили байдужими лекції всесвітньо відомих професорів з ерготерапії: мотиваційна промова “Поштовх до серця ерготерапії” професорки Хелен Полатайко (Канада) та лекція професора Гейла Уайтфорда (Канада) “Ерготерапія + заняттєва наука = Кращий Світ”, в яких вони ставлять наголос на заняттєву спрямованість та клієнтоцентричність у практиці ерготерапевта.
Завдяки виступу віце-президента з фінансів Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів (WFOT) Саманти Шанн я розширила свої знання у сфері соціальної інклюзії та принципів ерготерапії в практиці психічного здоров’я. Оля Мангушева (Голова Укранського товариства ерготерапевтів) поділилася досвідом ортезування кисті у дітей з вадами розвитку.
Завдяки спікеру зі США Дженіфер Редлоф я відкрила для себе ще один напрям в ерготерапії: Ерготерапевт – спеціаліст з реабілітації водіїв та мобільності в громаді.
Корисною була лекція дипломованого ерготерапевта з Бельгії Лоренцо Біллет «Ерготерапія для забезпечення мобільності осіб з порушеннями зору». Лоренцо наводив конкретні рекомендації як розвивати сенсорні навички, складати програму реабілітації і побудувати програму тренування.
Марійка Пакуїн та Доктор Борис Легета (Канада та США) презентували книги: практичний посібник «Легка черепно-мозкова травма: реабілітаційний інструментарій» і «Охорона психічного здоров’я в умовах війни», перекладені на українську мову Американсько-Українською медичною фундацією. Після реєстрації на сайті фундації я безкоштовно завантажила електронні варіанти цих книг.
Спікери конференції наводили багато клінічних випадків зі своєї практичної діяльності, що дає можливість краще зрозуміти особливості та нюанси діяльності ерготерапевта. Учасники конференції отримували відповіді на питання, дискутували, ділилися досвідом.
Тішить те, що в конференції взяли участь наші студенти-магістри спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» – Вероніка Токмакова і Віра Коваль, які вже працюють ерготерапевтами в реабілітаційному центрі «Модричі» (м. Трускавець). Це є свідченням того, що ми в Дрогобицькому університеті зуміли зацікавити студентів ерготерапією і ця професія в Україні розвивається та має майбутнє.
Голова Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів Ольга Мангушева підсумувала роботу конференції, побажала всім її учасникам міцного здоров’я і завершила свій виступ словами: «Зберігаймо спокій: ми творимо історію української ерготерапії разом!».
Наталія Закаляк